آشیان / دیدگاه / آیا ۲۱ دسامبر واقعا آخر زمان است ؟

آیا ۲۱ دسامبر واقعا آخر زمان است ؟

شهرگان/ محسن صفاری: یک ستاره شناس در ونکوور می‌‌گوید زمین هنوز فرصت زیادی دارد تا به وسیله خورشید بخار شود.

مدت زمانی‌ پیش، تعدادی افراد متخصص در تئوری توطئه، یک شوخی‌ اینترنتی راه انداختند و در این شوخی‌ گفتند سیاره‌ای به نام نیبیرا ( Nibiru) به سوی‌‌ کره زمین در حرکت است و این همان حادثه‌ای است که مایان‌ها در پایان تقویم طویل خود محاسبه کردند.

رامیندر سامرا، ستاره شناس، که شنبه هفته پیش در مرکز فضایی اچ‌ ار مک میلان ونکوور در باره پایان جهان سخنرانی داشت، می‌‌گوید : "توطئه باوران گمان دارند که این حادثه در ۲۱ دسامبر اتفاق می‌‌افتد، اما، در مرکز فضایی، ما به نحوی دیگری آئین پایان جهان را برگزار می‌‌کنیم".

doomsday-2012 آیا ۲۱ دسامبر واقعا آخر زمان است ؟

تئوری برخورد سیاره‌ای به کره زمین، فرصتی را در اختیار متخصصان قرار داده تا پایان واقعی‌ جهان را به بحث بگذارند- زمانی‌ که در آن خورشید به یک "غول سرخ" در حال گداز گسترش یافته، سیاره‌های مریخ و ونوس را می‌‌بلعد، و گرمای زمین را به درجه غیر قابل سکونتی بالا می‌‌برد.

سامرا می‌‌گوید این حادثه در حدود دو میلیارد سال دیگر اتفاق می‌‌افتاد، که خود فرصتی طولانی در اختیار فرزندان آن زمان آدم می‌‌گذارد تا با سفینه‌های آن چنانی به جاهای دیگری در فضا بروند. او اضافه می‌‌کند در پاسخ به سوالاتی در مورد سرنوشت جهان پس از آن، باید گفت تازه آن زمان است که داستان جالب تر می‌‌شود.

"جهان آنقدر گسترش می‌‌یابد، و همه چیز آنقدرها از یکدیگر دور می‌‌شوند که دیگر در شب‌ها نمی‌‌توانید کهکشانی را در آسمان ببینید. جهان به جایی‌ بسیار سرد و تاریک تبدیل خواهد شد. که البته آن سالها بسیار دورند، تریلیون‌ها سال دور."

با توجه به این اطلاعات به خوانندگان عزیز شهرگان پیشنهاد می‌‌کنیم به جای نگرانی‌ در مورد این تئوری‌های توطئه، به زندگی‌ شیرین خود گرمی‌ بیشتری دهند و، با توجه به فرصت میلیارد سالی‌ نسبتا کافی‌، از آن لذت ببرند.

منبع: مترو نیوز

درباره شهروند بی‌سی

پیشنهاد خوانش

مجموعه شعر ساناز داودزاده، مقام برتر جشنواره شعر اروپا را کسب کرد

«روی حروف مرده راه می‌روم» مجموعه شعر ساناز داودزاده، مقام برتر جشنواره شعر اروپا را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *