تبلیغات

صفحه را انتخاب کنید

“احتمال حمله اسرائیل در آینده نزدیک به ایران زیاد است”

“احتمال حمله اسرائیل در آینده نزدیک به ایران زیاد است”

به نوشته واشنگتن پست، لئون پانه تا، وزیر دفاع آمریکا از زیاد بودن احتمال حمله اسرائیل به ایران در بهار آینده خبر داده است.

دیوید ایگنیشس، روزنامه نگار واشنگتن پست در مقاله ای که پنچشنبه منتشر شد، به نقل از آقای پانه تا نوشته است که این حمله، بهار سال آینده صورت می گیرد.

علت انتخاب این زمان این است که به گفته اسرائیلی ها، پس از آن، ایران وارد "دوره مصونیت" خواهد شد. یعنی زمانی که ایران به اندازه کافی اورانیوم غنی شده در مراکز زیر زمینی داشته باشد و بتواند به سرعت بمب اتم بسازد.

به گفته اسرائیلی ها، در چنین حالتی تنها راه جلوگیری ایران از دستیابی به سلاح هسته ای حمله آمریکا به این کشور خواهد بود.

بنا بر این نوشته، اسرائیلی ها نمی خواهند ایران تا این حد پیشرفت کند، چرا که به گفته بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، او نمی خواهد آینده کشورش را به دست آمریکایی ها بسپارد.

ایگنیشس می نویسد لغو مانور نظامی مشترک اسرائیل با آمریکا در ماه گذشته، احتمالا نشان می دهد که این کشور حمله به ایران را در ذهن می پروراند.

اسرائیل در آن زمان گفته بود نمی تواند امکانات خود را صرف تمرین نظامی کند.

گفته شده است که باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا و لئون پانه تا، هر دو به مقامهای اسرائیلی درباره حمله به ایران هشدار داده اند و اعلام کرده اند که مخالف چنین حمله ای هستند.

به گفته آقای ایگنیشس آنها گفته اند حمله اسرائیل باعث مختل شدن تحریمها و دیگر فعالیت های غیر نظامی آمریکا برای متوقف کردن ایران از فعالیت های هسته ای اش می شود.

اما دولت آقای اوباما نگفته است اگر اسرائیل به ایران حمله کند، واکنش آمریکا چگونه خواهد بود.

دیوید ایگنیشس اضافه کرد آمریکا در ماههای اخیر بررسی هایی را درباره نتایج حمله احتمالی اسرائیل به ایران انجام داده است.

بستن تنگه هرمز، حمله به ناوهای آمریکایی در خلیج فارس، و افزایش بهای نفت، مسائلی هستند که آمریکا را نگران کرده است.

به عقیده آقای ایگنیشس، به نظر می رسد آمریکا ترجیح دهد وارد جنگ با ایران نشود، اما در صورتی که منافعش به خطر بیفتد، پاسخ سختی به ایران خواهد داد.

در این گزارش آمده مقام های آمریکایی به ایران هشدار داده اند که درباره عزم این کشور در حمایت از اسرائیل اشتباه نکنند و اگر جمهوری اسلامی مناطق پرجمعیت این کشور را هدف قرار دهد، ایالات متحده خود را ملزم به دفاع از آن خواهد دانست.

به نظر اسرائیلی ها حمله به ایران محدود و قابل کنترل خواهد بود. به گفته آقای ایگنیشس یک مقام اسرائیلی به همتایان آمریکایی خود گفته است: "شما کنار بایستید و اجازه دهید ما کار خود را انجام دهیم."

[بی بی سی]

 

 

 

 

تبلیغات

آگهی‌های تجاری:

ویدیوی تبلیفاتی صرافی عطار:

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها:

Verified by MonsterInsights