تبلیغات

صفحه را انتخاب کنید

احتمال صدور حکم جلب و بازداشت احمدی‌نژاد در هفته آینده

احتمال صدور حکم جلب و بازداشت احمدی‌نژاد در هفته آینده

پس از غیبت نامعلوم محمود احمدی نژاد در جلسه تحقیقات مقدماتی پنجم آذر ماه، گمانه زنی درباره احتمال صدور حکم جلب و بازداشت وی بالا گرفته اما سرپرست دادگاه کیفری می گوید هیات قضایی هنوز تصمیمی درباره این پرونده نگرفته است.

شهرگان: بنا به گزارش خبرگزاری رسمی ایران (ایرنا)، «محسن افتخاری» عصر چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا، گفت: همان طور که قبلا اعلام شده، نتایج بررسی های هیات قضایی درباره پرونده احمدی نژاد رییس جمهوری سابق تا یک هفته دیگر اعلام می شود.
به گفته سرپرست دادگاه های کیفری استان، هیات قضایی هنوز تصمیمی درباره این پرونده نگرفته است.
بنا به گزارش های منتشر شده ۰۹۹۸۲۱۳۲۶۰۰۰۱۰شماره این پرونده قضایی است.
جلسه تحقیقات مقدماتی رسیدگی به اتهامات محمود احمدی ن‍ژاد رییس جمهوری سابق، پنجم آذر ماه جاری در شعبه ۷۶ دادگاه کیفری استان تهران برگزار شد اما وی به دلایل نامعلوم در این جلسه حضور نیافت.
جلسه تحقیقات با حضور شکات این پرونده که یکی از آنها مجلس شورای اسلامی است، برگزار شد و هیات قضایی اظهارات شکات را استماع کردند.
طبق اعلام سرپرست دادگاه کیفری، هیات قضایی بعد از بررسی اظهارات شکات پرونده، نتیجه را تا یک هفته دیگر اعلام می کنند و قرار است تصمیم هیات قضایی از طریق سخنگوی قوه قضاییه رسانه ای شود.
البته افتخاری اعلام کرده پرونده در طول یک هفته ای که هیات قضایی در حال تصمیم گیری است، مفتوح است و احمدی نژاد می تواند به دادگاه مراجعه کرده و درباره شکایت های صورت گرفته اظهار نظر کند.
برغم اینکه جلسه تحقیقات مقدماتی پرونده احمدی نژاد برگزار شده اما هنوز شاکیان این پرونده به جز مجلس شورای اسلامی، به طور دقیق مشخص نیستند.
کمیسیون اصل ۹۰ مجلس در سال ۸۹ و در دوره مجلس هشتم براساس مواد ۲۳۳ و ۲۳۶ آئین نامه داخلی مجلس سه تخلف دولت در زمینه «عدم تشکیل به موقع وزارت ورزش و جوانان و معرفی وزیر مربوطه در اجرای فرایند ادغام وزارتخانه ها»، «عدم ارایه اساسنامه شرکت ملّی نفت» و «عدم تخصیص بودجه ارزی مترو» را به قوه قضائیه ارجاع داد.
البته شکایت کمیسیون اصل ۹۰ مجلس از احمدی نژاد منحصر به سه گزارش تخلف دولت نماند و در آخرین روزهای دولت دهم، رییس این کمیسیون از طرح شکواییه جدیدی در خصوص حواشی سفر رئیس جمهور سابق به نیویورک برای شرکت در اجلاس سالانه سازمان ملل خبر داد.
در رابطه با شاکیان خصوصی پرونده احمدی نژاد، گمانه زنی ها فراوان است به طوری که برخی رسانه اولین شاکی خصوصی رئیس جمهور سابق را فردی به نام «یعقوب خلیل نژاد» معرفی و اعلام کرده اند که نام وی در احضاریه ارسالی به پاستور، در کنار نام رییس مجلس قرار دارد. شکایت خلیل نژاد البته هیچ ارتباط و تشابهی با موضوع شکایت مجلسی ها ندارد و ظاهراً او به دلیل به کار بردن برخی الفاظ و تعابیر توسط احمدی نژاد در یک سخنرانی عمومی شکایت کرده است.
براساس گمانه زنی های صورت گرفته، شاکی دیگر احمدی نژاد یک شهروند تهرانی به نام « خسرو شاهین» است که خود را از جانبازان دفاع مقدس معرفی کرده و از رئیس جمهور سابق به دلیل بالا بودن تلفات جاده ای در کشور به دستگاه قضایی شکایت کرده است.
او که تصریح کرده شخصاً از حوادث جاده ای خسارتی ندیده اما در عین حال از اینکه میزان تلفات جاده ای کشور بسیار بیشتر از کشته هایی است که جنگ تحمیلی ۸ ساله بر جای گذاشته، عارض شده است.
براساس این گمانه زنی ها، دیگر شاکی رئیس جمهور سابق شخصی به نام«قبّه» است که البته از دلیل شکایت وی اطلاعی کسب نشده اما براساس اطلاعات واصله، او نیز از شهروندان عادی است.
حال باید تا هفته آینده و نشست خبری آتی سخنگوی قوه قضاییه برای اعلام نتیجه تحقیقات هیات قضایی پرونده احمدی نژاد منتظر ماند.

تبلیغات

آگهی‌های تجاری:

ویدیوی تبلیفاتی صرافی عطار:

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها:

Verified by MonsterInsights