صفحه را انتخاب کنید

احتمال کشته شدن فرمانده سپاه قدس در انفجار چهارشنبه دمشق

احتمال کشته شدن فرمانده سپاه قدس در انفجار چهارشنبه دمشق

اسرائیلی ها از احتمال کشته شدن فرمانده سپاه قدس در انفجار چهارشنبه دمشق خبر دادند

به نقل از جام نیوز روابط عمومی سپاه این خبر را تکذیب کرد

Solymani2

العربیه: منابع اسرائیلی از احتمال کشته شدن قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس جمهوری اسلامی ایران در انفجار روز چهارشنبه دمشق سخن گفتند.

به نوشته سایت اسرائیلی “آروتز شوا” برخی از منابع خبری گفته اند که قاسم سلیمانی در جلسه مسئولان امنیتی سوریه که روز چهارشنبه ۱۸-۷-۲۰۱۲ در دفتر سازمان امنیت ملی این کشور برگزار شده بود، حضور داشت.
انفجار روز چهارشنبه دمشق که دفتر سازمان امنیت ملی سوریه را هذف قرار گرفت، به کشته شدن چندتن از سران نظامی و امنیتی این کشور انجامید. دولت سوریه تا کنون کشته شدن داود راجحه وزیر دفاع، آصف شوکت همسر خواهر بشار اسد و از شخصیت های کلیدی امنیتی، حسن ترکمانی رئیس کمیته بحران و هشام بختیار رئیس سازمان اطلاعات این کشور را اعلام کرده است.
قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس، بازوی برون مرزی سپاه پاسداران ایران به شمار می آید. گفته می شود او مدیر عملیات نیروی قدس در عراق، لبنان و همه کشورهای منطقه است. پیش از این خبرهایی از حضور او در سوریه در جریان بحران این کشور منتشر شده بود. وی طی این مدت دستکم دو بار به لبنان رفت و با حسن نصر الله دبیرکل حزب الله دیدار و گفت و گو کرد.
در خصوص کشته شدگان انفجار روز چهارشنبه، به جز نام های اعلام شده، منابع خبری و همچنین معترضان سوری، نام های دیگری نیز مطرح می کنند. محمد الشعار وزیر کشور سوریه و حافظ مخلوف پسردایی بشار اسد و از فرماندهان گارد ریاست جمهوری این کشور، از جمله نام هایی است که به عنوان قربانیان انفجار چهارشنبه از آن ها یاد می شود.
بجز اسامی رسماٌ اعلام شده، هنوز منبع مستقلی هویت کشته شدگان را اعلام و یا تایید نکرده است. دقیقاٌ مشخص نیست افراد حاضر در جلسه چهارشنبه چه کسانی بودند. در این روز جلسه کمیته بحران سوریه در دفتر سازمان امنیت ملی این کشور تشکیل شده بود.

«روابط عمومی سپاه پاسداران، اخبار برخی رسانه‌ها درباره کشته‌شدن سرلشکر پاسدار قاسم سلیمانی، در انفجار اخیر ساختمان شورای امنیت ملی سوریه، را تکذیب کرد.»

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

>> به سوی واپسین نوشته‌ها

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها:

مطالب شهرگان را مشترک شوید

برای دریافت تازه‌ترین مطاالب و به‌روزرسانی‌های مطالب شهرگان، به لیست پستی ما بپیوندید.

اشتراک شما با موفقیت انجام شد