صفحه را انتخاب کنید

احمدی نژاد: سکوت ما طولانی نخواهد بود

احمدی نژاد: سکوت ما طولانی نخواهد بود

mahmoud ahmadinejadمحمود احمدی نژاد در واکنش به کسانی که دستگاه های دولتی را به اختلاس متهم می کنند گفت: "ما باز هم سکوت می‌کنیم که به خاطر مقام رهبری است، البته این سکوت وحدت بخش طولانی مدت نخواهد بود".
به گزارش خبرگزاری فارس، آقای احمدی‌ نژاد امروز ۲۳ شهریور (۱۴ سپتامبر) دولت خود را "پاک‌ترین دولت تاریخ" خواند و از کسانی که "چند ماه است تلاش می‌کنند به دولت ضربه زده و دولت را بدون هیچ محدودیتی متهم می‌کنند" انتقاد کرد.
اظهارات رئیس جمهور ایران در شرایطی صورت می گیرد که انتشار خبر وقوع اختلاسی سه هزار میلیارد تومانی در یکی از شعبه های بانک صادرات، باعث متهم شدن دولت به فساد مالی توسط گروهی از رسانه ها و سیاستمداران شده است.
مصطفی پور محمدی، رئیس سازمان بازرسی کل ایران چند روز پیش در این مورد گفت: "این پرونده، بی سابقه ترین پرونده فساد مالی کشور محسوب می شود و بررسی آن از سال گذشته با جدیت تمام آغاز شده است."
آقای پورمحمدی اظهار داشت که "این تخلف سنگین ابتدا از بانک صادرات شروع شده و در ادامه به بانک های خصوصی و دولتی دیگر سرایت کرده است."
همزمان با این سخنان، مدیر عامل بانک صادرات ایران در یک نشست خبری گفت که "اختلاسی از بانک صادرات ایران انجام نشده و سوء استفاده مالی از هفت بانک کشور با استفاده از اسناد جعلی بانک صادرات بوده است".


'عوامل اختلاس شناسایی شوند'
محمود احمدی نژاد در سخنان امروز خود، با اشاره به تخلف مالی خبرساز اخیر، از قوه قضاییه خواست "عوامل ‌اختلاس سه هزار میلیاردی را از هر جریان و گروهی که هستند" ‌شناسایی و به او معرفی کند.
آقای احمدی نژاد اظهار داشت: "خوشبختانه بانک مرکزی، وزارت اقتصاد و مسئولان اطلاعاتی دولت متوجه این موضوع شده و آن را شناسایی کردند و سر و صدایش را در نیاورند تا این افراد را شناسایی و اموالشان را ضبط کنند."
وی افزود: "اصلا خود بنده به بانک مرکزی گفتم… یک گروهی به نام تاسیس بانک کارهای خلافی می‌کنند که ان شا‌ءالله با اصلاح سیستم بانکی بی‌عدالتی در اخذ وام ریشه‌کن و راه‌های سوء‌استفاده بسته خواهد شد."
بنابر گزارش‌ها، در ماجرای اختلاس اخیر، فردی که صاحب چندین شرکت است از طریق تبانی با رئیس شعبه بانک صادرات در یک کارخانه فولاد در خوزستان، ال سی های (اسناد اعتباری) جعلی به مبالغ دهها میلیارد تومانی می گرفته است، بدون اینکه وجه آنها را به بانک بپردازد.
وی این ال سی ها را به بانک های دولتی و خصوصی دیگر می برده و در آنجا با قیمتی پایین تر از قیمت رسمی ال سی می فروخته است.


'سکوت وحدت بخش'
اظهارات اخیر رئیس دولت در مورد "سکوت وحدت بخش"، در شرایطی بیان شده که وی در خرداد ماه گذشته هم در مصاحبه با خبرنگاران، موضع خود در مورد دستگیری تعدادی از همکاران دولت را "سکوت الهام بخش وحدت" اعلام کرده بود.
با این حال، وی سه هفته بعد درواکنش به ادامه برخورد قضایی با همکارانش گفت: "کابینه خط قرمزی است که اگر بخواهند به آن دست‌اندازی کنند، دیگر من باید وظیفه‌ قانونی خود را انجام دهم و این حتما به کشور آسیب می‌زند."
محمود احمدی نژاد در بخش دیگری از اظهارات آن زمان خود، برخوردهای انجام شده با دولت را "سیاسی" توصیف کرد و هدف آن را "فشار به دولت" دانست.
[بی. بی. سی]

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

>> به سوی واپسین نوشته‌ها

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها:

مطالب شهرگان را مشترک شوید

برای دریافت تازه‌ترین مطاالب و به‌روزرسانی‌های مطالب شهرگان، به لیست پستی ما بپیوندید.

اشتراک شما با موفقیت انجام شد