تبلیغات

صفحه را انتخاب کنید

اخبار و اعتراضات کارگری در هفته ای که گذشته

اخبار و اعتراضات کارگری در هفته ای که گذشته

عسلویه با ۱۵۰ هزار کارگر بیمه شده بیمارستان ندارد

رییس شورای شهر عسلویه اعلام کرد: عسلویه با بیش از صدهزار کارگر فعال و صد و پنجاه هزار بیمه شده، بیمارستان تامین اجتماعی ندارد.

حسن علیزاده در گفتگو با ایلنا با اشاره به اینکه بیمارستان تامین اجتماعی با ۹۷% پیشرفت فیزیکی احداث، اکنون به صورت تعطیل در آمده است افزود: به دلیل صرفه جویی‌، بخش زایشگاه و منازل سازمانی کارکنان آن حذف شده است و یک بیمارستان ۳۲ تخت خوابه به یک کلینیک تبدیل شده است.

وی تاکید کرد: میزان آلاینده‌های موجود در هوای عسلویه بیش از ۱۰۰ برابر تهران است و ما در سال‌های اخیر شیوع سرطان در منطقه روبرو هستیم به گونه ای که در اکثر روستا‌ها شاهد وجود دو تا سه نفر سرطانی هستیم.
وی در ادامه افزود: آلودگی آب باعث کوچ ماهی‌ها و کاهش چشم گیر صید شده و به بافت فرهنگی و اجتماعی منطقه صدمه‌هایی وارد شده است.

ایلنا

 

اعتصاب کارگران متروی اهواز

کارگران متروی اهواز از روز سه شنبه، ۱۰ بهمن، در اعتراض بپرداخت نشدن حقوقشان اعتصاب کردند.

کارگران قطار شهری اهواز در اعتراض بپرداخت نشدن مطالبات صنفی ۶ ماه گذشته خود اعتراض صنفی خود را آغاز کرده‌اند،

به دنبال این اعتراض‌ها، پروژه قطار شهری اهواز به حالت نیمه تعطیل درآمد.

(ایلنا)

 

۱۸۰۰ کارگر راه آهن خرمشهر حقوق ۴ ماه از سال را گرفته‌اند

عبدالله ثامری در تذکر شفاهی در صحن علنی امروز (۱۸ بهمن) مجلس گفت: ۱۸۰۰ کارگر ساخت پل راه‌آهن در حالی که بودجه ساخت آن ارائه شده؛ فقط برای ۴ ماهه اول حقوق دریافت کرده‌اند و از آن پس کارگران حقوق دیگری دریافت نکرده‌اند.

نماینده خرمشهر گفت: چرا مردم خرمشهر را فراموش کرده‌اید و فقط در سوم خرداد یادی از پایتخت ایثار می‌کنید. در طول خدمت دولت‌های قبلی نیز به این شهرستان توجه نشده است.

ایلنا

 

عضو انجمن صنفی معلمان:

حق الزحمه امتحانات به اندازه کرایه معلمان نیست

شاغلین آموزش و پرورش به لحاظ مالی تأمین نمی‌شوند و بیشتر امور به واسطه ارتباط عاطفی بین معلم، معاون و سایر کارکنان پیش می‌رود/ بیش از ۸ ماه است حقوق نیروهای ستادی پرداخت نشده است.

محمد رضا نیک‌نژاد به ایلنا گفت: مقدار این حق الزحمه بر طبق حکم و سابقه تدریس و در نظر گرفتن معیارهای دیگر اندکی ثابت نیست اما تقریباً آموزش و پرورش باید ماهیانه ۱۸۰ هزار تومان بابت اضافه کار به نیروهای ستادی پرداخت کند که این مبلغ در ۸ ماه گذشته پرداخت نشده است.

وی گفت: حق الزحمه امتحانات بسیار پایین است و گاهی به اندازه کرایه رفت و برگشت معلم هم نیست ضمن اینکه از ساعت آموزشی نیز بیشتر زمان می‌برد.

نیک نژاد گفت: شاغلین آموزش و پرورش به لحاظ مالی تأمین نمی‌شوند و در حال حاضر بیشتر امور به واسطه ارتباط عاطفی بین معلم و معاون و سایر پرسنل پیش می‌رود.

عضو انجمن صنفی معلمان گفت: هم اکنون حدود ۸۰ درصد کارهای آموزش و پروش به همین سبک رفع و رجوع می‌شود و معلمان خیلی از روز‌ها مجبورند برای رفت و برگشت به محل کار مبلغی را به حق الزحمه خود اضافه کنند.

ایلنا

 

۱۲۰۰ کارگر نورد لوله صفا اعتصاب کردند

پس از گذشت یک ماه از پایان اعتصاب ۱۲۰۰ کارگر کارخانه نورد لوله صفا که با وعده‌های کارفرما صورت گرفت این کارگران بار دیگر و بدنبال خلف وعده‌های کارفرما در ۱۵ بهمن دوباره دست به اعتصاب زدند.

اتحادیه آزاد کارگران ایران

تبلیغات

آگهی‌های تجاری:

ویدیوی تبلیفاتی صرافی عطار:

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها:

Verified by MonsterInsights