آشیان / رويدادها / ایران / ‘اختلاس هفت میلیاردی’ در شورای شهر رشت

‘اختلاس هفت میلیاردی’ در شورای شهر رشت

محمدجواد حشمتی، رئیس کل دادگستری گیلان، گفته است که اعضای شورای شهر رشت به اتهام اختلاس و رشوه‌گیری هفت میلیارد تومانی محاکمه می‌شوند.

آقای حشمتی گفته است که هشت نفر از اعضای شورای شهر رشت، دو شهردار سابق این شهر و هفت نفر از کارمندان شهرداری رشت به اتهام دست داشتن در اختلاس و رشوه‌گیری بازداشت شده بودند که از این میان سه نفر هنوز در بازداشت به سر می‌برند.

رئیس کل دادگستری گیلان گفته است: “اعضای شورای رشت بیش از هفت میلیارد تومان اختلاس و ارتشاء کردند و به جرم آنها رسیدگی قاطع و قانونی شده است.”

به گفته او متهمان این پرونده بین یک تا پنج ماه بازداشت شده بوده‌اند. او جزئیات بیشتری از این پرونده را اعلام نکرده است.

‘بازداشت به اتهام خرید و فروش رای’

محمدجواد حشمتی همچنین از بازداشت عده‌ای به اتهام ارتکاب جرایم انتخاباتی خبر داده است. آقای حشمتی گفته “عده‌ای به دلیل خرید و فروش آرا در گیلان دستگیر شدند و با آنها برخورد قانونی می‌شود.”

وبسایت گیلان آنلاین می‌‎گوید حدود ۶۰ نفر از نامزدهای انتخابات شورای شهر پس از اعلام نتیجه انتخابات شورای شهر رشت به وقوع تخلفاتی در انتخابات اعتراض کرده‌اند و برای بیان اعتراض‌های خود با کاظم میرحسینی اشکوری، رئیس هیات نظارت بر شوراهای شهرستان رشت، دیدار کرده بودند.

آقای اشکوری به همراه چهار عضو دیگر هیات نظارت پیشتر در اعتراض به تایید صلاحیت‌های “گسترده” در انتخابات شورای شهر استعفا داده بود.

درباره شهروند بی‌سی

پیشنهاد خوانش

مجموعه شعر ساناز داودزاده، مقام برتر جشنواره شعر اروپا را کسب کرد

«روی حروف مرده راه می‌روم» مجموعه شعر ساناز داودزاده، مقام برتر جشنواره شعر اروپا را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *