صفحه را انتخاب کنید

ادامه اعتصاب در بازار پارچه‌فروشان تهران

ادامه اعتصاب در بازار پارچه‌فروشان تهران

 

Etesaab1اعتصاب در بازار پارچه‌فروشان تهران در اعتراض به مالیات بر ارزش افزوده روز سه‌شنبه نیز ادامه داشته است. بخش‌های مختلف صنف پارچه در این اعتصاب شرکت کرده‌اند.
به نوشته وب‌سایت کلمه، نزدیک به میرحسین موسوی، بخش‌های مختلف صنف پارچه از جمله تولیدکنندگان و فروشندگان پارچه‌های پرده‌ای، لباس‌کار، روپوش مدارس و مانتو، پارچه‌های ملحفه‌ای، جین، فاستونی، چادری، آستری و پارچه‌های خارجی که در پاساژها و سراهای مختلفی در بازار فعالیت دارند، در این اعتصاب که از حدود دو هفته پیش آغاز شده، شرکت دارند.
روزنامه دنیای اقتصاد نوشت سه شنبه بیش از۸۰۰ نفر از فعالان صنف بنکداران پارچه در مسجد ملک بازار در تهران جمع شدند تا با حضور رییس شورای اصناف کشور موضوع مالیات بر ارزش افزوده این صنف و دلایل اعتراض خود را مطرح کنند.
محمدحسین رحیمی،نایب رییس اول اتحادیه بنکداران پارچه تهران در این مورد به خبرگزاری دانشجویان ایران، «ایسنا» گفت: «فعالان صنف بنکداران پارچه خواهان به تعویق افتادن اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده برای آماده‌شدن بستر مناسب و دادن آموزش‌های لازم هستند.»
آقای رحیمی افزود: «قرار شد۱۰ نفر از بین فعالان صنف بنکدار پارچه به نمایندگی انتخاب شوند و همراه با قاسم نوده‌فراهانی ـ رییس شورای اصناف کشور ـ به مجلس رفته و خواسته‌های خود را پیگیری کنند.»
پیشتر خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، گزارش کرده بود که «برخی از مغازه‌داران که کرکره‌های خود را پایین کشیده بودند با درخواست محمدصادق مشایخ، رئیس اتحادیه‌ بنکداران پارچه تهران، روبه‌رو شدند. وی که مغازه به مغازه رفته و فروشندگان را به باز‌کردن مغازه‌ها و پیگیری درخواست خود تشویق می‌کرد، با روشن شدن چراغ برخی از مغازه‌ها مواجه می‌شد، اما پس از گذر وی با نگاه فروشنده به جمع همکارانش، خاموشی دوباره حاکم می‌شد.»
یکی از فعالان صنف بنکداران پارچه درباره‌ اعتراض این صنف به ایسنا گفت: «مالیات بر ارزش افزوده در صنف ما ایجاب نمی‌کند، چرا که ما جنس را با چک، سفته و دفتری می‌فروشیم و چک برگشتی داریم، اما متاسفانه این قانون تصویب شده است.»
در تیرماه ۱۳۸۹ صنف پارچه‌فروشان و طلافروشان در تهران در اعتراض به نحوه دریافت مالیات بر ارزش افزوده توسط دولت دست به اعتصاب زدند.
قانون مالیات بر ارزش افزوده از سال ۱۳۸۷ در ایران برای برخی از اصناف به اجرا آمد و در آن هنگام با مقاومت صنف طلافروشان از جمله در اصفهان و تهران روبه‌رو شد.
برپایه اعلام سازمان امور مالیاتی، این قانون از مهرماه سال ۱۳۸۹، برای ۱۲ گروه صنفی دیگر نیز لازم‌الاجرا شده است. 
[رادیو فردا]

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

>> به سوی واپسین نوشته‌ها

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها:

مطالب شهرگان را مشترک شوید

برای دریافت تازه‌ترین مطاالب و به‌روزرسانی‌های مطالب شهرگان، به لیست پستی ما بپیوندید.

اشتراک شما با موفقیت انجام شد