تبلیغات

صفحه را انتخاب کنید

ازدواج پیتر مک کی وزیر دفاع کانادا با نازنین افشین جم دختر شایسته سابق کانادا

ازدواج پیتر مک کی وزیر دفاع کانادا با نازنین افشین جم دختر شایسته سابق کانادا

شهرگان: روز چهارشنبه ۵ ژانویه ۲۰۱۲ ، روزنامه ونکوور سان خبری مبنی بر ازدواج پیتر مک کی وزیر دفاع کانادا با افشین نازنین جم – دختر ایرانی تبار ساکن ونکوور منتشر کرد.    

پیتر مک کی وزیر دفاع کانادا و نازنین افشین جم دختر شایسته کانادا در سال ۲۰۰۳ ، در یک مراسم خصوصی در مکزیک ازدواج کردند.  این اولین ازدواج رسمی پیتر مک کی است.

در بخش‌هایی از خبر روزنامه ونکوور سان آمده‌است: «افشین جم، متولد ایران، و ملکه زیبایی سابق کانادا که از آن زمان به بعد تبدیل به یک فعال حقوق بشر شد، یکی از ۵۰ نفر زیبا ترین دختران در جهان لقب گرفت.

مک کی، در بیانیه‌ای در وب سایت خود نوشت: "او مهم ترین شخص در زندگی من است و در ماه‌های آینده ، نازنین و من مشتاقانه منتظر سپری کردن زمان بیشتری در خانه شخصی خود در نوا اسکوشیا هستیم و شادی ما را با همه شما به اشتراک می‌گذاریم".

"نازنین و من برای همه شما در سال نو میلادی ۲۰۱۲، بهترین آرزوها را داریم"

افشین جم، دارای مدرک روابط بین الملل و علوم سیاسی از دانشگاه بریتیش کلمبیا، قبلا به عنوان مربی جوانان با صلیب سرخ جهانی در این نهاد خدمت کرده است.»

 

سایت بی بی سی نیز در همین ارتباط نوشت: «ازدواج آقای پیتر مک کی و خانم افشین جم دیروز (چهارشنبه) در یک مراسم خصوصی در کشور مکزیک انجام گرفت.

نازنین افشین جم، که در ایران به دنیا آمده و با خانواده خود به کانادا مهاجرت کرد، پس از انتخاب شدن به عنوان دختر شایسته کانادا به فعالیت های حقوق بشری روی آورد و سازمانی برای مقابله با اعدام کودکان در ایران تاسیس کرد.

وی که در دانشگاه بریتیش کلمبیا در کانادا در رشته های روابط بین الملل و علوم سیاسی تحصیل کرده است، عضو هیات مدیره بنیاد روابط نژادی کانادا نیز هست.

پیشتر نیز ازدواج یوشکا فیشر، وزیر امور خارجه سابق آلمان، با مینو براتی خبرساز شده بود. مهران براتی، پدر مینو براتی، از فعالان جمهوریخواه ایرانی در آلمان است.»

 

همچنین سایت ایرانتو نیز به نقل از وبسایت پیتر مک کی و دیگر منابع خبری نوشت: « "پیتر مک کی"، وزیر دفاع کانادا و دوست دختر ایرانی-کانادایی اش، "نازنین افشین جم" ملکه سابق زیبایی کانادا و فعال سیاسی، اخیرا در مکزیک ، ازدواج کرده اند.

مک کی در وبلاگ شخصی خود، از اشتیاق خود برای اعلام این موضوع خبر داده و افزوده است، مراسم عروسی آنها بصورت خصوصی و با حضور خانواده و اقوامشان برگزار شد.

وی نوشته است:" بیشتر شما، طی ماه های گذشته، نازنین را در کنار من و در هنگام بازدید از نوا اسکوشیا دیده‌اید. او مهمترین شخص در زندگی من است و ما تصمیم داریم، وقت بیشتری را در کنار هم در خانه خود در نوا اسکوشیا سپری کنیم."

مک کی اضافه کرده است که پدرش "المر مک کی"، وزیر سابق کابینه محافظه کاران و مادرش "ماشا مک کی"، روانشناس و فعال صلح، در عروسی آنها حضور داشتند.

نازنین افشین جم در ایران متولد شده و در اواخر دهه ۱۹۷۰ به همراه خانواده خود به کانادا مهاجرت کرد. او هفت سال پیش، هنگامی که در اتاوا درباره حقوق بشر، سخنرانی می کرد با مک کی آشنا می شود. افشین جم که در رشته روابط بین الملل و علوم سیاسی تحصیل کرده، در زمینه امور حقوق بشر، فعالیت می کند.

در سال ۲۰۰۳، به عنوان ملکه زیبایی کانادا انتخاب شده و سوابقی در امور خوانندگی و بازیگری نیز دارد.

پیتر مک کی نیز، با اینکه قبلا با زنان دیگری در ارتباط بوده، اما هیچگاه ازدواج نکرده است.

وی برای مدت طولانی، با "لیزا مری تیو" دختر یکی از وزرای کابینه دوست بوده اما در سال ۲۰۰۴ با یکدیگر، قطع رابطه کردند.

همچنین رابطه نامزدی او با " جانا جوگینویک" یکی از مدیران شبکه CTV که قرار بود در سال ۲۰۰۹، به ازدواج ختم شود، ناموفق ماند.

در فاصله بین آن  دو زن، مک کی همچنین در گیر رابطه عمیق عشقی با " بلیندا استرونچ" یکی از نمایندگان محافظه کار کابینه گردید. رابطه آنها، بدنبال تغییر جهت سیاسی خانم استرونچ، و ترک پارلمان جهت گرویدن به دولت اقلیت لیبرال به رهبری پل مارتین، شکست خورد.

مک کی و افشین جم، به ترتیب ۴۶ و ۳۲ سال سن دارند.

اضافه می شود، وزیر دفاع کانادا، اخیرا پیرامون شیوه استفاده از امکانات دولتی، مورد حمله نمایندگان پارلمان قرار گرفته بود.»

About The Author

تبلیغات

آگهی‌های تجاری:

ویدیوی تبلیفاتی صرافی عطار:

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها:

Verified by MonsterInsights