آشیان / رويدادها / ایران / اعتصاب کارکنان فروشگاه زندان اوین

اعتصاب کارکنان فروشگاه زندان اوین

خبرگزاری هرانا – کارکنان فروشگاه زندان اوین روز سه شنبه ۳۱ مرداد ۹۱ در اعتراض به عدم پرداخت حقوق دو ماهه خویش دست از کار کشیدند.

527989_355575844517978_1175035498_n اعتصاب کارکنان فروشگاه زندان اوین

 بنا به گزارش کلمه، این کارکنان که تعدادشان ۲۵ نفر است و کنترل فروشگاه‌های اوین را بر عهده دارند، ماهیانه مبلغ چهارصد هزار تومان به عنوان حقوق دریافت می‌کردند که از زمان واگذاری این فروشگاه‌ها به بخش خصوصی، پیمانکار آن از پرداخت منظم حقوق خودداری کرده و اضافه کاری آنان را نیز قطع کرده است. این افراد اعلام کرده‌اند در صورت محقق نشدن وعدهٔ پیمانکار طی روزهای آینده دست از کار می‌کشند.

پیمانکار زندان فردی است به نام مکیان که دو سال پیش به دلیل تخلفات گسترده سازمان زندان‌ها مجبور به لغو قرارداد با وی شد. اما پس از دوسال این فرد با به کارگیری و استفاده از نفوذ نهادهای قدرت توانست بار دیگر امتیاز فروشگاه‌های زندان‌های استان تهران و البرز را به عهده بگیرد.

بر اساس گزارشات به دست آمده از زندان‌های مختلف تهران و البرز از زمان شروع کار این پیمانکار کیفیت اجناس ارائه شده به زندانیان پایین آمده و قیمت آن‌ها نیز گران‌تر از قیمت واقعی بوده و گاهی مشاهده شده برخی اجناس تاریخ مصرف گذشته جهت فروش وارد زندان شده است.

بخش پیمانکاری فروشگاه‌های زندان اوین و سایر زندان‌های کشور از جمله نقاطی است که برای تصاحب آن بین باندهای مختلف سازمان زندان‌ها و قوه قضاییه رقابت شدیدی وجود دارد. در چارچوب این رقابت گاهی برخی مقامات زندان‌ها از ابزار زندانیان برای پیشبرد برنامه‌های باندی و منفعت طلبانه و حذف رقبای خود استفاده می‌کنند.

درباره شهرگان

پیشنهاد خوانش

گرافیتی‌های «مسعود کاظمی؛ زندانی آزادی بیان» در تهران

گرافیتی‌هایی از مسعود کاظمی، روزنامه‌نگارِ زندانی به جرم اندیشه، که برای مصادیق آزادی بیان در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *