آشیان / استانی / انتخابات شهرداری‌ها و چالش‌های ایرانی‌تباران

انتخابات شهرداری‌ها و چالش‌های ایرانی‌تباران

newbcmunicipal2011 انتخابات شهرداری‌ها و چالش‌های ایرانی‌تبارانبا هر انتخابات چه در سطح شوراهای شهر و شهرداریها و چه در انتخاب دولت محلی و فدرال، هربار این نکته را یادآور شدیم که در انتخابات شرکت کنیم.  خود را به حساب آوریم.   حضور جامعه ایرانی در هر انتخابات، پیآمدهای مثبتی را برای ایرانی تباران به ارمغان خواهد آورد.  از سویی حساسیت نامزدها بر روی جامعه ایرانی  افرایش مییابد و آنها را ملزوم میسازد تا به پاسخگویی از خواستهای منطقی جامعه برآیند.  رشد روزافزون ایرانی تباران و اشراف آنها بر حقوق شهروندی و آشنایی هر چه بیشتر با قوانین این کشور و حضور نیروی جوان که بیش از دو دهه در کانادا زندگی میکنند، این اعتماد به نفس را در آنها به وجود میآورد تا به عنوان یک فرد مستقل و یا از سوی حزب مورد علاقهاش خود را نامزد انتخابات نماید.  پس در یکی از عرصههای سیاسی و اجتماعی در این کشور شرکت مینماید و بر روی جامعه ایرانی تبار که آرایاش میتواند در پیروزی اش موثر واقع افتد به درستی حساب باز می کند. 

برای پرهیز از حرفهای تکراری و پیشگیری از هرگونه نکات ناصحانه که در حد و قواره نویسنده این یادداشت نیست شما خوانندگان عزیز را با نقطه نظرات نامزدهای ایرانی آشنا میسازیم.  از میان آنهایی که خود را نامزد پست شهردار و حضور در شوراهای شهری کردهبودند،  با نام چند تن از ایرانی تباران روبرو میشویم که عبارتند از: آقایان تورج قنبرزاده – نامزد برای پست شهردار در سوری، فرهاد صوفی – نامزد برای شورای شهر کوکیتلام، آراز ریسمانی – نامزد برای شورای شهر کوکیتلام، و یاشار خلیقی نامزد برای شورای شهر نورت ونکوور.  به همین دلیل به طرح چند سئوال پرداختیم و این سئوالات را بطور مشترک از طریق ایمیل در اختیار نامزدهای انتخاباتی قرار دادیم. 

تمامی نامزدهای ایرانی تبار به سئوالات ما پاسخ گفتند و تنها  آقای آراز ریسمانی نتوانستند پاسخهایشان را بطور کتبی در اختیار هفته نامه شهروند قرار دهند و در ایمیلشان عنوان کردند که فرصت پاسخگویی کتبی به سئوالات را ندارند. 

آقای احسان دیهیمی نیز با دو تن از نمایندگان نورت ونکوور(دیستریکت) آقایان: آلن نیکسون و جان گیلمور گفت و شنیدی انجام دادهاست که پاسخهای این نامزدها را نیز میخوانید.

 

درباره هادی ابراهیمی رودبارکی

هادی ابراهیمی رودبارکی
هادی ابراهیمی رودبارکی؛ شاعر، نویسنده و سردبیر هفته نامه شهروند بی. سی و شهرگان آنلاین؛ متولد ۱۳۳۳ - رشت و ساکن کانادا - استان بریتیش کلمبیاست. از ابراهیمی تاکنون دو کتاب شعر با عنوان: «یک پنجره نسیم» - ۱۹۹۷ - نشر آینده - ونکوور و «همصدایی با دوئت شبانصبحگاهی» نشر بوتیمار - ایران منتشر شده‌است.

پیشنهاد خوانش

داستانی ممنوعه راه ورودش را به ایران پیدا می‌کند گفت‌وگوی روزنامه‌ی «گلوب اند میل» با اکرم پدرام‌نیا، مترجم و رمان‌نویس

روزنامه‌ی« گلوب اند میل» چاپ کانادا در روزهای آغازین سال ۲۰۱۹ در ۴ ژانویه‌ ۲۰۱۹، صفحه‌‌ی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *