صفحه را انتخاب کنید

اولین قانون ضّد قلدری بی‌ سی‌ (bullying) در پورت کوکویتلام

اولین قانون ضّد قلدری بی‌ سی‌ (bullying) در پورت کوکویتلام

شهرگان: این قانون که بر پایه قانون موجود در ریجاینا نوشته شده است در صورت تصویب، قلدرها را بین ۲۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار جریمه می‌‌کند. به موجب این قانون، که به وسیله پلیس اعمال خواهد شد، زورگویی به کسی‌ در ملا عام، یا از طریق یک متن کتبی‌ الکترونیک تخلف محسوب می‌‌شود.

Mayor of poco

شهردار پورت کوکویتلام، گرگ مور، روز سه‌شنبه در گفتگو با مترو گفت: «اگر کسی‌ نخواهد جریمه را پرداخت کند، آن شخص می‌‌تواند کلاسی را بگذراند که ما تأیید کرده‌ایم، و در صورت به پایان رسانیدن کلاس جریمه او حذف می‌‌شود. من حقیقتاً باور دارم که بسیاری از قلدرها نیاز به کمک دارند و قلدری شیوه آنان برای نشان دادن این نیاز است».

این پیشنهاد قانونی که قرار است در جلسه ۱۰ دسامبر شورای شهر پورت کوکویتلام به بحث و رای گذاشته شود، بخشی از کارزاری است که به وسیله یک کسبه (businessman) اهل این‌شهر، گرگ ماریس راه اندازی شده است. او می‌‌گوید: «وقتی‌ که من ویدیوی آماندا تاد و آخرین اسلاید آن- من هیچ کس را ندارم، به کسی‌ نیازمندم- را در یوتویب دیدم، سخت دلم شکست. به یاد دارم که به صورت غریزی اندیشیدم من کسی‌ هستم و میتوانم کاری بکنم».

برنامه او شامل ابتکارات متعددی، از جمله یک خطاب نامه اس‌ ‌ام اسی در مورد قلدری، کارزاری برای آگاهی‌ بخشی اجتماعی، و یک راه پیمائی دانش آموزی بمنظور جامعه آوری کمک‌های مالی‌ است.

اهالی کسب و کار و تاسیسات اجتماعی نیز با چسباندن عکس‌برگردان‌های «من کسی‌ هستم»، بر ویترین‌ها، حمایت خود را از این اقدام نشان داده‌اند. مارس می‌‌گوید : «این کار چیزی شبیه به مراقبت محلی است که سابقه دارد. اگر شما نوجوانی هستید که کسی‌ دنبال‌تان می‌‌کند، به شما پیله کرده است و یا از اتوبوس خارج می‌‌شوید و احساس می‌‌کنید خطری متوجه شما است، می‌‌توانید وارد یکی‌ از مغازه‌های محله شوید و در آنجا احساس امنیت کنید».

[منبع: مترو]

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

>> به سوی واپسین نوشته‌ها

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها:

مطالب شهرگان را مشترک شوید

برای دریافت تازه‌ترین مطاالب و به‌روزرسانی‌های مطالب شهرگان، به لیست پستی ما بپیوندید.

اشتراک شما با موفقیت انجام شد