صفحه را انتخاب کنید

ایران در افغانستان اتحادیه خبرنگاری می‌سازد

ایران در افغانستان اتحادیه خبرنگاری می‌سازد

 روزنامه ۸صبح – چاپ کابل

Afghan02

۸صبح، کابل: رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ضیافت افطاری شام جمعه، ۱۳ اسد، در سفارت آن کشور در کابل، از نمایندگان شماری از رسانه‌ها خواسته است تا یک اتحادیه خبرنگاری همسو با ایران تشکیل دهند.

یک منبع موثق به ۸صبح گفته که مسوول رایزنی فرهنگی ایران تمویل این اتحادیه خبرنگاری را به‌عهده گرفته است.

در این مهمانی که از سوی رایزن فرهنگی سفارت ایران ترتیب شده بود، جواد محسنی از تلویزیون تمدن، ضیا دانش از تلویزیون نور، رضوانی بامیانی، جعفری کندزی، حسینی مزاری مدیرمسوول روزنامه انصاف و نماینده آیت‌الله مکارم شیرازی در افغانستان، ذکی از روزنامه شاخص، نماینده تلویزیون کوثر، حیدری از هفته‌نامه رشد، محمدحسین جعفری، فصیحی مدیرمسوول صحیفه و ذکریا راحل از تلویزیون آیینه شرکت داشتند.

در این نشست ناصر جهان‌شاهی، رایزن فرهنگی سفارت ایران از خبرنگاران افغان خواسته است تا در راستای اهداف مشترک متحد شوند.

آقای جهان‌شاهی خطاب به خبرنگاران گفته است که باید یک اتحادیه خبرنگاری ارزش‌محور شکل گیرد. این مقام سفارت ایران هزینه مالی اتحادیه را نیز به‌عهده گرفته است

منبع به ۸صبح گفته: در این ضیافت فیصله شده است که رضوانی بامیانی به‌عنوان رییس این اتحادیه، جواد محسنی رییس تلویزیون تمدن، به‌عنوان معاون اول و ذکریا راحل به‌عنوان معاون دوم ایفای وظیفه کنند.

ایران در ده‌سال اخیر برای پیش‌برد جنگ رسانه‌ای با غرب و ادامه فعالیت‌های ضد‌غربی در افغانستان، سرمایه‌های هنگفتی برای برخی از رسانه‌ها تخصیص داده است.

پیش از این ریاست امنیت ملی شماری از رسانه‌ها را به حمایت از ایران متهم کرد و گفت که این رسانه‌ها خبرهای مربوط به ایران را نسبت به افغانستان ترجیح می‌دهند.

امنیت ملی هم‌چنین گفته است که این رسانه‌ها از ایران پول دریافت می‌کنند.

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

>> به سوی واپسین نوشته‌ها

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها:

مطالب شهرگان را مشترک شوید

برای دریافت تازه‌ترین مطاالب و به‌روزرسانی‌های مطالب شهرگان، به لیست پستی ما بپیوندید.

اشتراک شما با موفقیت انجام شد