آشیان / صفحه اول / برای اولین بار یک ایرانی‌ تبار به مجلس ایالتی‌ قانونگذاری آمریکا راه پیدا کرد

برای اولین بار یک ایرانی‌ تبار به مجلس ایالتی‌ قانونگذاری آمریکا راه پیدا کرد

 

چه کسی‌ فکر می‌کرد که یک جوان ایرانی‌ تبار نابینا اولین ایرانی‌ای باشد که به مجلس ایالتی‌ قانونگذاری آمریکا راه پیدا کند. سیروس حبیب در انتخابات روز سه‌شنبه ۶ نوامبر آمریکا، به عنوان نامزد حزب دمکرات به نمایندگی‌ مجلس ایالتی‌ منطقه ۴۸ قانونگذاری ایالت واشنگتن انتخاب شد.

Cyrus-Habib برای اولین بار یک ایرانی‌ تبار به مجلس ایالتی‌ قانونگذاری آمریکا راه پیدا کرد

حبیب که وکیل تکنولوژی و بزرگ شده Bellevue در ایالت واشنگتن است، در سن ۸ سالگی بینایی‌اش را به دلیل نوع خاصی از سرطان کودکان از دست داد. پس از برنده شدن یک بورس تحصیلی برای تحصیل در آکسفورد، حبیب در دانشکده حقوق دانشگاه ییل Yale ادامه تحصیل داد و پس از فارغ التحصیلی و بازگشت به واشنگتن به کار در یک شرکت حقوقی در خصوص شرکت‌های فن‌آوری و نیازهای حقوقی آن‌ها پرداخت. به عنوان طرفدار خدمات عمومی، حبیب در کمیسیون خدمات انسانی شهر Bellevue و همچنین به عنوان هیات امنای کالج Bellevue فعالیت می‌نماید.

Cyrus-Habib2 برای اولین بار یک ایرانی‌ تبار به مجلس ایالتی‌ قانونگذاری آمریکا راه پیدا کرد

حبیب در دفتر سناتورهای معروف دموکرات مانند هیلاری کلینتون کار کرده و مدت زیادی نیز چه در دانشگاه و چه به عنوان یک وکیل برای حقوق معلولان جسمی تلاش نموده و مخصوصاً از بابت کوشش‌هایش در تغییر شکل اسکناس‌های آمریکا به نحوی که برای افراد کم بینا و یا نابینا قابل تشخیص باشد، به خود مفتخر است.

درباره شهروند بی‌سی

پیشنهاد خوانش

مجموعه شعر ساناز داودزاده، مقام برتر جشنواره شعر اروپا را کسب کرد

«روی حروف مرده راه می‌روم» مجموعه شعر ساناز داودزاده، مقام برتر جشنواره شعر اروپا را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *