آشیان / رويدادها / ایران / تلاش در خاموش کردن بانگ شوم جنگ‌خواهی و طبل جنگ‌طلبی

تلاش در خاموش کردن بانگ شوم جنگ‌خواهی و طبل جنگ‌طلبی

دعوت از وجدان‌های بیدار ملت‌های ایران و جهان برای خاموش کردن بانگ شوم جنگ خواهی و کوبيدن بر طبل جنگ طلبی

 از هموطنان عزيز که به ايران و آزادی و استقلالش می انديشند دعوت می شود تا متن زیر را که اخيرا منتشر شده است، امضا کنند. [مهران مصطفوی]:

 israel_1203001 تلاش در خاموش کردن بانگ شوم جنگ‌خواهی و طبل جنگ‌طلبی

مردم جهان

ما بخشی از کنشگران سياسی و مدنی خواستار حاکميت جمهور ملت ايران، دلنگران وضعيت پيش آمده برای ميهن عزيزمان هستيم.

در چنين موقعيتی که ايران در آن قرار گرفته در يک سو رژيم جمهوری اسلامی با کارنامه ای مملو از فساد، جنايت و تعرض به حقوق بنيادين ملت ايران قرار دارد که هرچند روشن شده ديپلماسی هسته ای ماجراجويانه ای که درپيش گرفته و همه ابعاد آنرا از آغاز تاکنون از چشم مردم ايران پنهان نگاه داشته بوده است، جز هزينه های هنگفت اقتصادی، سياسی و البته اجتماعی برآمده از تحريمهای خرد کننده، برای ايران نتيجه ی ديگری در بر نداشته و به شدت منافع ملی ايران را تضييع کرده است، ولی همچنان و برای تضمين بقای خود بر آن اصرار دارد! و در سوی ديگر ماجرا سياست مداران و دولتهای جنگ طلب قرار دارند! بنا بر اخبار رسانه ها، دولت اسراييل و در راس آن آقای نتانياهو مصرانه خواهان جنگ با ايران است! جنگی که مدعيست با کمک يا بی کمک دولت آمريکا برپا خواهد کرد !اين دولت و رياست آن، خواهان افروختن آتش جنگ سهمگينی می باشد که واضعان و مبلغانش، آنرا جنگ پيشگيرانه می نامند!

 مردم جهان

هرچند به روشنی می گوييم که، حکمرانان جمهوری اسلامی و در درجه نخست، شخص آقای خامنه ای را مسئول بروز اين خطر بزرگ می دانيم؛ ولی اين امر به هيچ روی هيچ جنگی را که از سوی دولتهای بيگانه، خواه اسراييل باشد خواه آمريکا و يا هر نيروی بيگانه ی ديگری که بخواهد بر ضد ملک و ملت ايران به راه بياندازد، توجيه نمی کند!

ما هرگونه تهديد به تجاوز و تجاوز نظامی دولتهای بيگانه بر ضد ايران را به شدت محکوم کرده و آشکارا و با صدايی رسا اعلام می کنيم که در صورت حمله نظامی به ايران هيچ توجيهی از بار مسئوليت سنگين آغازگران و پی گيران آن جنگ نمی کاهد و آنان را در جفايی که بر ذات بشريت، به ويژه بر ملت بی دفاع ايران روا داشته می شود، همتراز با جمهوری اسلامی و شريک جرم آن حکومت قرار می دهد!

مردم جهان بدانيد که سايه تيره و شوم جنگی که با هياهوی دهشتناک سياستمداران خواهان جنگ، در ماههای گذشته بر سر ايران افتاده، فرصت جديدی برای سرکوب خواسته های به حق ملت ايران را مهيا کرده است! همانگونه که تحريمهای خرد کننده ی زيرساخت های اقتصادی ايران، به شدت هرچه تمامتر مسبب له شدن بيش از پيش اقشار آسيب پذير طبقه محروم ايران و همچنين منجر به تضعيف بنيه اجتماعی طبقه متوسط ايرانی به ويژه لايه های متوسط شهر نشين به مثابه بخش اصلی حامل و زاينده ی ارزشهای فرهنگی و مدنی شده است؛ که به روشنی نشان می دهد اين هياهوی جنگ طلبانه نيز مانع ديگری بر سر راه ملت ايران در نيل به آزادی و دمکراسی می باشد.

ملتهای جهان، بدانيد که ايران آماده داشتن نظامی دمکراتيک است! نظامی که استحقاق آنرا دارد و البته تنها بدست ملت ايران می تواند مستقر شود! ولی اگر استبداد کنونی با خواسته های ايرانيان مخالفت سرکوبگرانه ميکند، تهديدات جنگی و نيز تلاش قدرتهای بيگانه در رسيدن به خواسته های حداکثری خودشان آنهم بی توجه به تلاشها، کنشها و خواسته های ملت ايران، خدمت به استبداد حاکم بوده و زنجير ديگری بر دستان مردم ايران زده است! پس خطاب به شما ملتهای جهان با صدايی رسا اعلام می داريم که هيچ دولت و سياستمداری و نيز قدرتهای بين المللی نبايد با چنين اعمالی زمينه سرکوب آشکار و پنهان ملت ايران را در کنار سرکوب آشکار حاکميت کنونی فراهم کند!

ما باور داريم که پيش نياز اساسی برای نيل به فردايی بهتر برای همه مردم جهان به ويژه مردم منطقه خاورميانه و در نهايت ملت ايران، خاموش کردن بانگ شوم جنگ خواهی و کوبيدن بر طبل جنگ طلبی است. از همين روی از وجدان بيدار شما ملت های جهان می خواهيم تا حمايت خود را از جنبش دمکراسی خواهی ملت ايران، با اعتراض به دولتها و سياست مداران خواهان جنگ نشان دهيد! و بخواهيد تا اين بانگ شوم درجا خاموش شود!

۱۸ شهريور ۱۳۹۱ برابر با ۸سپتامبر ۲۰۱۲

خواهشمند است کسانی که می خواهند اين بيانيه را امضا کنند، نام و نام خانوادگی خود را به رايانشانی زير بفرستند:

[email protected]

درباره شهرگان

پیشنهاد خوانش

شعرخوانی شاعران آمریکایی علیه تحریم ایران به فرهاد میثمی تقدیم شد

شماری از شاعران آمریکایی غروب سه‌شنبه دو بهمن (۲۲ ژانویه) در واکنش به تحریم‌های دولت …

یک نظر

  1. بادرود بشما: از متن بیانیه چنان مشخص میشود که با هوشمندی تهیه گردیده تنها نکته ای که بنظرم میرسیده اینست که در انتها از رئوسای کشورهای بی طرف بعنوان میانچی مثلا {هند-ژاپن- افریقای جنوبی- سوئد-واندونزی}دعوت شود که در این برهه تاریخی از جنگ ویران گر جلوگیری کنند . باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *