صفحه را انتخاب کنید

به اسارت و زندان خانگی زهرا رهنورد، میرحسین موسوی و مهدی کروبی خاتمه دهید!

به اسارت و زندان خانگی زهرا رهنورد، میرحسین موسوی و مهدی کروبی خاتمه دهید!

Mousavi Karoubiاخیرا سی و نه زندانی سیاسی طی انتشار بیانیه ای اعلام داشته اند: « آقایان موسوی و کروبی، نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری دهم، تنها به جرم پیگیری رأی موکلان خود و پایمردی بر مواضع حق‌ طلبانه‌شان، قریب به یک‌ سال است که در حبس و حصر غیرقانونی و ناجوانمردانه‌ بسر می‌برند. یک سال پیش، آنان در چنین ماهی برای حمایت از جنبش‌های مردمی رهایی‌بخش و خواسته‌های انسانی آزادگان تونس و مصر و کشورهای منطقه، درخواست راهپیمایی کردند. پاسخ صاحبان قدرت نامشروع، همانند تمامی روزهای پس از ۲۲خرداد ۱۳۸۸، منفی بود. وقتی اقتدار حاکمیت، متکی بر آراء حقیقی و روندهای دموکراتیک نباشد، نه تنها مخالفان از امکان بروز و ظهور محروم می‌شوند بلکه به شدیدترین شکل مورد سرکوب قرار می‌گیرند. همان مواجهه‌ی خشونت‌بار و ضدانسانی‌ای که پس از انتخابات رسوای ۱۳۸۸، جان ده‌ها شهروند مظلوم را فدای جاه‌ طلبی اقتدار طلبان کرد و هزاران شهروند مظلوم (از نخبه تا عادی و از شناخته شده تا گمنام) را ظالمانه به حبس افکند و با سرکوب غیرانسانی مورد حمله و هجمه قرار داد».

امضا کنندگان بیانیه یادشده از تمامی هموطنان آزاده و آگاه در هر کجای جهان که هستند و از تمامی آزادی‌خواهان جهان و نهادهای مستقل مدافع حقوق بشر می خواهند تا برای رهایی رهبران جنبش اعتراضی مردم ایران از حبس نامشروع و ظالمانه اقدام نمایند. مینویسند: «ما معتقدیم که آرمان‌های انقلاب مردمی ۱۳۵۷ و تحقق آزادی و جمهوریت و استقلال و رفاه و پیشرفت، در گرو کوشش پیگیر و تلاش مصمم و بی‌یأس است؛ این راهی است که از مشروطه و نهضت ملی گشوده شده و تداوم ‌اش با عزم مستدام یاران صبور و متوکل و امیدوار سبز در پیوند است».

سازمان های جبهه ملی ایران در خارج از کشور خواهان پایان دادن به اسارت و زندان خانگی خانم زهرا رهنورد، میرحسین موسوی و مهدی کروبی میباشد.

ما همچنان بر این باوریم که بحران و وضعیت فاجعه بار کنونی کشور تماماً ناشی ازمشکلات عمیق و ساختاری نظام حاکم در ایران میباشد و پیروزی ملت بزرگ ایران بر حکومت جهل و استبداد جمهوری اسلامی تنها با استقرار یک حکومت ملی امکان پذیر است. ما از همه اعضا و هواداران خود میخواهیم آنچه را که در توان دارند بکار گیرند تا جنبش مصدقی بتواند به هدف خود که استقرار چنین حکومتی است، نزدیک تر شود. ما تردید نداریم که در دراز مدت تمامی نیروهای متعهد و صمیمی خواهان آزادی ایران ناگزیر از این راه گذر خواهند نمود.

در اوضاع شدیدا بحرانی کنونی که حکومت دینی عملا وارد چرخه فروپاشی و اضمحلال شده و از این طریق کشور را در معرض تجاوز خارجی، ورشکستگی اقتصادی، تجزیه و جنگ داخلی قرار داده است تنها راه ممکن برای خروج از این بن بست شوم ایجاد یک اتحاد ملی برای عملی ساختن تغییرات اساسی ساختاری کارساز خواهد بود. تغییراتی که تحقق دموکراسی، حاکمیت مردم و جدائی دین از حکومت را ممکن سازد.

هیات اجرائی سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور

مهندس کامبیز قائم مقام ـ مهندس بهمن مبشری – دکتر همایون مهمنش

ششم بهمن ۱۳۹۰ برابر بیست و ششم ژانویه ۲۰۱۲

[email protected]

http://www.iranazad.info/

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

>> به سوی واپسین نوشته‌ها

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها:

مطالب شهرگان را مشترک شوید

برای دریافت تازه‌ترین مطاالب و به‌روزرسانی‌های مطالب شهرگان، به لیست پستی ما بپیوندید.

اشتراک شما با موفقیت انجام شد