صفحه را انتخاب کنید

بوتیمار بازیگر قدیمی سینمای ایران در اوج تنگدستی به کما رفت!

بوتیمار بازیگر قدیمی سینمای ایران در اوج تنگدستی به کما رفت!

Bootimarروزنامه ایران خبر داد که عبدالله بوتیمار بازیگر قدیمی سینمای ایران به تازگی دچار سکته قلبی شده و به کما رفت.  این روزنامه در ادامه می نویسد:

«بوتیمار در حالی در بیمارستان فیروزگر تهران بستری است که طی چند سال اخیر اوضاع مالی نابسامانی داشت و هرچند تلاش کرد تا با حضور در یکی دو کار سینمایی به لحاظ مالی اوضاع خود را بهتر کند اما متاسفانه مجوز بازیگری وی صادر نشد و همین مساله ضربه روحی شدیدی را به وی وارد کرد!

بوتیمار که از جمله رفقای ایرج قادری بود، طی سالهای اخیر در یک اتاق اجاره ای-تاکید می کنیم اتاق و نه خانه- آن هم در یکی از جنوبی ترین نقاط شهر زندگی می کرد و تنها دخترش هم فرسنگ ها دورتر از وی در آلمان زندگی را می گذراند.»

در بخش دیگری از این خبر به معرفی بوتیمار پرداخته شد و از فیلم های او یاد شده است: «بوتیمار متولد سال ١٣١٢ در بادکوبه بود و از سال ١٣٣٠ فعالیت هنری اش را در تئاتر پارس با آقایان منوچهر قاسمی و کامل حلمی شروع کرد. بوتیمار فعالیت سینمایی خود را نیز از ابتدای دهه چهل و با بازی در فیلم سینمایی «یک قدم تا مرگ» ساخته ساموئل خاچکیان آغاز کرد.

بوتیمار در مدت فعالیت سینمایی خود در ۵٠ فیلم بلند سینمایی و از جمله «دلهره»، «ضربت»، «یک قدم تا مرگ»، «اضطراب»، «دزد سیاهپوش»، «کردی از جنوب شهر»، «بی عشق هرگز»، «میخک سفید» و «میخک نقره ای» ایفای نقش کرد. بوتیمار در زمینه دوبله هم تخصص داشت و در این حیطه فعالیت های فراوانی ارائه داد.

بوتیمار که بعد از انقلاب برای سرکشی به اوضاع زندگی همسر و فرزندانش مدتی را هم در آلمان زندگی کرده بود در این کشور هم به کار دوبله می پرداخت و هم تعدادی نمایش ایرانی را اجرا می کرد. او بعد از فوت ژاله کاظمی از آنجا که خبر مرگ این هنرمند وی را به شدت متاثر کرده بوده به ایران بازگشت و در کشور خودش زندگی کرد.»

[روزنامه ایران]

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

>> به سوی واپسین نوشته‌ها

۱ نظر

  1. m.b

    Motasefam ke in hame doroogh raje be aghaye Boutimar neveshtid va be khorde khanandeha dadid !!! az hamin ja sehat khabarhaye digaton ham zire soal khahad raft vaghean kami fekr konid va agar vojdani hanooz darid bidarash konid!.

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها:

مطالب شهرگان را مشترک شوید

برای دریافت تازه‌ترین مطاالب و به‌روزرسانی‌های مطالب شهرگان، به لیست پستی ما بپیوندید.

اشتراک شما با موفقیت انجام شد