تبلیغات

صفحه را انتخاب کنید

تاوان زن بودن‌مان را می‌دهیم

اعتراض تند پانته‌آ بهرام به حذف فیلم «قاتل و وحشی»:

«پانته‌آ بهرام»، بازیگرمشهور سینما و تئاتر که سال گذشته حضورش در نشست مطبوعاتی فیلم «شنای پروانه» با موهای تراشیده خبرساز شد؛ با انتشار یک یادداشت به حذف فیلم «قاتل و وحشی» حمید نعمت‌الله از جشنواره فیلم فجر واکنش نشان داد. هفته گذشته خبر حذف فیلم «قاتل و وحشی» از جشنواره فیلم فجر منتشر شد. خبرگزاری‌های داخلی دلیل اصلی کنار گذاشته شدن این فیلم از جشنواره را، موی تراشیده شده‌ «لیلا حاتمی» بازیگر نقش اول فیلم و نمایش گوش‌های این بازیگر زن دانستند.

پانته‌آ بهرام حالا در یادداشتی با اشاره به این موضوع نوشته است: «این‌روزها باز بحثِ گوش است و سانسور و سینما و زن! گوشِ “زنان ” که گویا فقط برای شنیدنِ فرامینِ “مردان” آفریده شده!
نه ببخشید! باید چیزی بگویم که به “صلاح” باشد. چرا که “آداب” این‌گونه حکم می‌کند! باید چیزی بگویم که “بشود” گفت! در میانه این هیاهوی تکراری، گفتند: فیلم‌های دیگری در این سال‌ها با حضورِ زنانی با سرهای تراشیده بر پرده رفت و آب از آب نجنبید!
نه دوستان! نه این‌همه آسان! ما در اختلاط مفاهیم و استدلالات و استفتاء و مباحثِ بی‌قانونی که قانون نمی‌شوند، تاوانِ “زن” بودنمان را می‌دهیم! من هم تاوان دادم برای شرکت در جلسه مطبوعاتی فیلمی که با همان شکل در آن فیلم ظاهر شده بودم!
“زن” بودن و بودن در این سینما آسان نیست!
ناتمام …»

«قاتل و وحشی» فیلمی ایرانی در ژانر وحشت و جنایی-معمایی به کارگردانی حمید نعمت‌الله، و با فیلم‌نامه‌ای از معصومه بیات و حمید نعمت‌الله، محصول سال ۱۳۹۸ است.

لیلا حاتمی، امین حیایی، شهرام حقیقت‌دوست و ستاره اسکندری، بازیگران فیلم «قاتل و وحشی» هستند و همایون شجریان هم برای چهارمین‌بار در این فیلم با نعمت‌الله همکاری کرده است.

[خبرنگاری جرم نیست]

 
تبلیغات

آگهی‌های تجاری:

ویدیوی تبلیفاتی صرافی عطار:

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها:

Verified by MonsterInsights