تبلیغات

صفحه را انتخاب کنید

تشکیل دومین زنجیره انسانی برای نجات کارون

تشکیل دومین زنجیره انسانی برای نجات کارون

دومین زنجیره انسانی برای نجات رودخانه کارون در اهواز تشکیل شد.

شمار زیادی از دوستداران محیط زیست روز پنجشنبه همزمان با عید غدیر با تجمع در ساحل رودخانه کارون در شهر اهواز ، دومین زنجیره انساانی برای نجات کارون را تشکیل دادند.
شرکت کنندگان در این زنجیره انسانی خواستار جلوگیری از انتقال آب کارون به مناطق مرکزی ایران و رفع مشکل کم آبی این رودخانه شدند.
برخی پایگاه های خبری در خوزستان تعداد شرکت کنندگان در این زنجیره انسانی را چند هزار نفر برآورده کرده اند.
پایگاه خبری ” بروال”  نوشت: تعدادی از نمایندگان مجلس، اعضای شورای شهر اهواز و شهرستان کارون، فرمانده نیروی انتظامی خوزستان، رئیس اصناف کشاوری و فعالان محیط زیست در این زنجیره انسانی حضور داشتند.
تجمع مذکور که ساعت ۵ بعد از ظهر پنجشنبه شروع شد در کمال آرامش پس از ۲ ساعت پایان یافت.
پیش از این معصومه ابتکار رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست و عبدالحسن مقتدایی استاندار خوزستان از تشکیل زنجیره انسانی در حمایت از کارون اعلام حمایت کرده بود.
یکی از شرکت کنندگان در این زنجیره انسانی که به همراه مجموعه ای از جوانان شهر ایذه در این برنامه شرکت کرده بود به خبرنگار “بروال” گفت: از همه مسئولین از جمله رئیس جمهور درخواست می کنیم از انتقال آب کارون به استانهای دیگر جلوگیری کنند چرا که با انتقال آب کارون، از خوزستان جز بیابانی باقی نمی ماند.
“فالح” کشاورزی که از شهر شیبان در این برنامه شرکت کرده اظهار داشت: سالهاست که اجازه برداشت آب از کارون را به ما نمی دهند، مسئولین سازمان آب و برق خوزستان این مسئله را به دلیل کم آبی بیش از حد رودخانه کارون  می دانند. به همین دلیل کشاورزی منطقه کاملا از بین رفته و بسیاری از کشاورزان رو به کار در شهرها آورده اند و فقط در فصل زمستان گندم دیم کشت می کنند.
“فرید طهماسبی” ساکن منطقه کیانپارس اهواز هم به خبرنگار بروال گفت: تمامی فضای سبز فعلی اطراف کارون، روزگاری نه چندان دور جزئی از روخانه کارون بود و با برنامه ریزی دقیقی نسبت به پرکردن و ازبین بردن رودخانه اقدام کردند تا کم آبی آن ظاهر نگردد.
وی از کلیه مسئولین از جمله استاندار جدید خوزستان در خواست کرد با توجه به حمایت همه جانبه مردم از وی نسبت به پیگیری و دفاع از حقوق مردم خوزستان اقدام کنند. او تاکید کرد: هرجا که احساس نیاز به حضور مجدد مردم کرد ما با تمام جان حاضریم مجددا حمایت خود را از وی اعلام نماییم.
گروهی از خانواده ها که از شهر رامهرمز به زنجیره انسانی در اهواز پیوستند نیز بر حمایت همه خود از کارون تاکید کردند. یکی از این اهالی شهر رامهرمز حاضر در زنجیره انسانی نجات کارون گفت:بسیاری از زمینهای مرغوب استان خوزستان که روزگاری سر سبز بوده و از آنها محصولات گوناگون به دست می آمد اکنون خشک و خالی و تبدیل به بیابان شده اند.
یکی دیگر از شرکت کنندگان که از هویزه در این زنجیره انسانی شرکت کرده بود با یادوآوری سخنان مقام معظم رهبری درباره طرح توسعه اقتصادی کشاورزی خوزستان گفت: در صورتی که این طرح اجرایی شود خوزستان علاوه بر نفت که کل کشور را تغذیه می کند ،می تواند تحول بزرگی در کشاورزی کشور ایجاد نماید.
همچنین گروهی از کشاورزان خوزستان با در دست داشتن پلاکارد در این زنجیره انسانی شرکت کرده و به بیان مشکلاتشان برای خبرنگاران پرداختند.
[عصر ایران]

تبلیغات

آگهی‌های تجاری:

ویدیوی تبلیفاتی صرافی عطار:

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها:

Verified by MonsterInsights