آشیان / رويدادها / ایران / تهدید زنان در تونس توسط اسلام‌گرایان دولتی در روز جهانی زن

تهدید زنان در تونس توسط اسلام‌گرایان دولتی در روز جهانی زن

Women-in-Tunizia-300x175 تهدید زنان در تونس توسط اسلام‌گرایان دولتی در روز جهانی زنروزنامه هومانیته مطلبی را به تظاهرات روز چهارشنبه در تونس اختصاص داده‌است. هومانیته می‌نویسد: در حالی که اسلام گرایان در تلاش منحل کردن قانون حقوق افراد هستند که به ویژه از حقوق زنان و خانواده حمایت می‌کند، فمینیست‌ها و مدرن گرایان برای گنجاندن برابری مردان و زنان در قانون اساسی دست به تظاهرات زدند.

آنها می‌گویند بیش از طرح مقامات اسلام گرا و محافظه کار در دولت، گروهک‌های صلفیون آنان را نگران می‌کنند که از چندی پیش دانشکده ادبیات «منوبه» در تونس را هدف قرار داده استادان زن را تهدید می‌کنند و خواستار ثبت نام دانشجویان دختر چادر به سر هستند.

در روز چهارشنبه این زورآزمائی به خشونت کشیده شد و ریشوهای از خود بی خود شده، پرچم تونس را به پائین کشیدند و می‌خواستند پرچم سیاه جنبش خود را در برابر چشمان مأموران پلیس بی تفاوت بر سر دانشکده بیافرایند؛ و وقتی با مخالفت یک زن مبارز حقوق زنان روبرو شدند، او را به شدت کتک زدند. زینب فرهت، زن زخم دیده، می‌گوید این افراد می‌خواهند با دلارهائی که از راه فروش نفت برخی کشورهای خلیج فارس به دستشان می‌رسد، اسلام عقب افتاده و مرتجع وهابیون را به تونسی‌ها تحمیل نمایند. آن‌ها فراموش می‌کنند که سال گذشته مردم برای دستیابی به عدالت اجتماعی انقلاب کردند نه برای شریعت.

[رادیو فرانسه]

درباره شهرگان

پیشنهاد خوانش

شعرخوانی شاعران آمریکایی علیه تحریم ایران به فرهاد میثمی تقدیم شد

شماری از شاعران آمریکایی غروب سه‌شنبه دو بهمن (۲۲ ژانویه) در واکنش به تحریم‌های دولت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *