صفحه را انتخاب کنید

توضیحات جوانفکر درباره اتفاقات امروز در روزنامه ایران

توضیحات جوانفکر درباره اتفاقات امروز در روزنامه ایران

Iranدر حالی‌ که پس از نشست خبری سرپرست روزنامه ایران اخباری مبنی بر بازداشت «علی‌اکبر جوانفکر» منتشر شد، اما مشاور مطبوعاتی رییس‌جمهور تاکید کرد که علی‌رغم حضور نیروهای دادستانی بازداشت نشده است.

علی‌اکبر جوانفکر که تلفنی از دفتر روزنامه ایران با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران گفت‌وگو می‌کرد، در این‌باره اظهار کرد: متاسفانه دوستانی از دادستانی به دفتر روزنامه ایران مراجعه کردند و به رغم این‌که آن‌ها را دعوت به آرامش و صبر کردم تا اقدامات لازم در سطح بالا صورت بگیرد، ولی آن‌ها حاضر به همکاری نشدند.

وی با بیان این‌که «من آماده بودم که به دادستانی بروم» مدعی شد: با اقدامات این افراد، همکارانم در روزنامه ایران به شدت برآشفتند و نیروهای دادستانی در ساختمان گاز اشک‌آور انداختند و سعی در وارد شدن کردند، تعدادی از خبرنگاران روزنامه ایران را بازداشت کردند و با خود بردند و یکی از همکاران من را با شوک الکترونیکی زدند و اکنون وضعیت خوبی ندارد.

وی با بیان این‌که «آقای رییس‌جمهور نیز تلاش می‌کردند که این مساله به خوبی حل شود» گفت: ولی آن‌ها می‌گفتند ما کاری به رییس قوه قضاییه و همچنین رییس‌جمهور نداریم، ما دستور داریم.

مشاور مطبوعاتی رییس‌جمهور ‌گفت: همکاران من در روزنامه ایران به شدت ترسیدند، تعدادی از آن‌ها آسیب دیدند و من انتظار دارم با ورود رییس قوه قضاییه با افراد خاطی برخورد شود؛ چراکه این اقدام برای استحکام نظام ضرورت دارد.

وی گفت: آن‌ها ملاحظه شرایط مرا نکردند، من نماینده دولت و مشاور رییس‌جمهور هستم و دولت یعنی نماینده مردم. آن‌ها باید پاسخگوی این رفتار خود باشند. مرا هر گاه به دادگاه احضار کرده‌اند برای ارائه توضیحات رفته‌ام و اگر این‌بار نیز مرا می‌خواندند این کار را انجام می‌دادم و احتیاجی به این اقدامات نبود.

[ایسنا]

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

>> به سوی واپسین نوشته‌ها

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها:

مطالب شهرگان را مشترک شوید

برای دریافت تازه‌ترین مطاالب و به‌روزرسانی‌های مطالب شهرگان، به لیست پستی ما بپیوندید.

اشتراک شما با موفقیت انجام شد