تازه‌ترین‌ها
آشیان / رويدادها / ایران / توضيحات جوانفکر درباره اتفاقات امروز در روزنامه ايران

توضيحات جوانفکر درباره اتفاقات امروز در روزنامه ايران

Iran توضيحات جوانفکر درباره اتفاقات امروز در روزنامه ايراندر حالی‌ که پس از نشست خبری سرپرست روزنامه ايران اخباری مبنی بر بازداشت «علی‌اکبر جوانفکر» منتشر شد، اما مشاور مطبوعاتی رييس‌جمهور تاکيد کرد که علی‌رغم حضور نيروهای دادستانی بازداشت نشده است.

علی‌اکبر جوانفکر که تلفنی از دفتر روزنامه ايران با خبرنگار خبرگزاری دانشجويان ايران گفت‌وگو می‌کرد، در اين‌باره اظهار کرد: متاسفانه دوستانی از دادستانی به دفتر روزنامه ايران مراجعه کردند و به رغم اين‌که آن‌ها را دعوت به آرامش و صبر کردم تا اقدامات لازم در سطح بالا صورت بگيرد، ولی آن‌ها حاضر به همکاری نشدند.

وی با بيان اين‌که «من آماده بودم که به دادستانی بروم» مدعی شد: با اقدامات اين افراد، همکارانم در روزنامه ايران به شدت برآشفتند و نيروهای دادستانی در ساختمان گاز اشک‌آور انداختند و سعی در وارد شدن کردند، تعدادی از خبرنگاران روزنامه ايران را بازداشت کردند و با خود بردند و يکی از همکاران من را با شوک الکترونيکی زدند و اکنون وضعيت خوبی ندارد.

وی با بيان اين‌که «آقای رييس‌جمهور نيز تلاش می‌کردند که اين مساله به خوبی حل شود» گفت: ولی آن‌ها می‌گفتند ما کاری به رييس قوه قضاييه و همچنين رييس‌جمهور نداريم، ما دستور داريم.

مشاور مطبوعاتی رييس‌جمهور ‌گفت: همکاران من در روزنامه ايران به شدت ترسيدند، تعدادی از آن‌ها آسيب ديدند و من انتظار دارم با ورود رييس قوه قضاييه با افراد خاطی برخورد شود؛ چراکه اين اقدام برای استحکام نظام ضرورت دارد.

وی گفت: آن‌ها ملاحظه شرايط مرا نکردند، من نماينده دولت و مشاور رييس‌جمهور هستم و دولت يعنی نماينده مردم. آن‌ها بايد پاسخگوی اين رفتار خود باشند. مرا هر گاه به دادگاه احضار کرده‌اند برای ارائه توضيحات رفته‌ام و اگر اين‌بار نيز مرا می‌خواندند اين کار را انجام می‌دادم و احتياجی به اين اقدامات نبود.

[ايسنا]

درباره شهرگان

پیشنهاد خوانش

شعرخوانی شاعران آمریکایی علیه تحریم ایران به فرهاد میثمی تقدیم شد

شماری از شاعران آمریکایی غروب سه‌شنبه دو بهمن (۲۲ ژانویه) در واکنش به تحریم‌های دولت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *