آشیان / رويدادها / ایران / تومان از پارسی پیشی گرفت

تومان از پارسی پیشی گرفت

Touman-150x150 تومان از پارسی پیشی گرفت

پایگاه اطلاع رسانی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از روز شنبه 25/4/1390 فعالیت خود را در زمینه طرح "اصلاح پول ملی" به نشانی Reform.cbi.net شروع کرده است. از آن تاریخ تا صبح شنبه 8/5/1390 حدود ٣٣٨٠٠ نفر در این نظرسنجی شرکت کرده اند. بر اساس نتایج این نظرسنجی در هفته دوم اجرا که امروز از سوی بانک مرکزی منتشر شده است، حدود ٤٣ درصد از افراد شرکت کننده در نظرسنجی با نام "تومان" برای واحد اسکناس و "دریک" برای سکه موافق هستند. پارسی با سهمی معادل ٤٢ درصد برای واحد پول اصلی و ریال با سهمی معادل ٢٢ درصد برای واحد پول فرعی در رتبه بعدی قرار دارد. گفتنی است، در نتایج هفته اول این نظرسنجی، پارسی در صدر پیشنهادهای شرکت کنندگان در ای نظرسنجی قرار داشت.

در سوالی دیگر از کاربران درخواست شده در صورتی که غیر از موارد ذکر شده نام دیگری را برای واحد اصلی پول ملی (اسکناس) و واحد فرعی آن (سکه) پیشنهاد دارند، اعلام کنند. بیشترین پیشنهاد در خصوص موارد مذکور بدین شرح بوده است:
الف- برای واحد اصلی (اسکناس): در (مروارید)، زر، آریا، دارا، عباسی، ایران، مهر، اشرفی، کیان، فجر، نور، تات و جم
ب- برای واحد فرعی (سکه): بهار، سیم، نیک، خلیج فارس، امامی، دانا، سینا، قران، رجا، خاتم، کوشا، کوروش و پردیس.

درباره شهروند بی‌سی

پیشنهاد خوانش

بیانیه بیش از صد و هشتاد شاعر، نویسنده و هنرمند در اعتراض به حکم حبس نیما صفار، شاعر و نویسنده؛ آیا هشت ماه زندان، پاداش بی‌تفاوت نبودن و انتقاد به وضع موجود است؟

  فرج سرکوهی، شهرنوش پارسی‌پور و اسماعیل خویی به همراه بیش از صد و هشتاد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *