تبلیغات

صفحه را انتخاب کنید

تیم ملی بسکتبال ایران قهرمان آسیا شد و به جام جهانی بسکتبال ۲۰۱۴ اسپانیا راه یافت

تیم ملی بسکتبال ایران قهرمان آسیا شد و به جام جهانی بسکتبال ۲۰۱۴ اسپانیا راه یافت

تیم ملی بسکتبال ایران با نه برد متوالی قهرمان آسیا شد

130811142344_iran_champion_basketball_1_624x351_ap

تیم ملی بسکتبال ایران در فینال مسابقات قهرمانی آسیا با پیروزی ۸۵ بر ۷۱ مقابل فیلیپین قهرمان آسیا شد.

تیم ایران با ۹ برد پیاپی مقابل تیم‌های مالزی، کره جنوبی، چین، هند، بحرین، قزاقستان، اردن، تایوان و در پایان فیلیپین برای سومین بار قهرمان بسکتبال آسیا شد.

ایران به همراه فیلیپین و کره جنوبی به جام جهانی بسکتبال ۲۰۱۴ اسپانیا صعود کرد. مسابقه فینال در سالن ۲۰ هزارنفری “مال آو ایژیا آره‌نای” شهر مانیل فیلیپین که مملو از هواداران تیم میزبان این دوره از مسابقات بود، برگزار شد.

در کوارتر اول ایران با ترکیب اصلی خود در این رقابت‌ها یعنی مهدی کامرانی،‌ حامد آفاق،‌ صمد نیکخواه بهرامی،‌ اوشین ساهاکیان و حامد حدادی بازی را آغاز کرد.

در ابتدای پانزده دقیقه اول، توپ ربایی بازیکنان فیلیپین باعث این تیم از ایران شش بر دو پیش بیفتد. ولی در ادامه بازی خوب صمد نیکخواه بهرامی و اوشین ساهاکیان باعث شد ایران از تیم میزبان جلو بیفتد.

صمد نیکخواه بهرامی در کوارتر اول امتیازهای حساسی را برای ایران کسب کرد، در دقایق پایانی مسابقه، ایران با دفاع مناسب مانع از کسب امتیاز بازیکنان فیلیپین شد.

در کوارتر دوم، ایران بازی را مثل ده دقیقه اول، خوب آغازکرد، اما بازیکنان فیلیپین با پرتاب دو امتیازی بازی را مساوی کردند ولی پرتاب‌‌‌ سه امتیازی مهدی کامرانی ایران دوباره ایران نتیجه بازی ۲۴ بر ۲۰ کرد.

در کوارتر دوم بازی به خاطر اشکالی که در اسکوربورد سالن پیش آمده بود برای هفت دقیقه متوقف شد.

با شروع مجدد بازی ایران با دفاع مناسب مانع از حرکت سریع بازیکنان فیلیپین شد اما پنج خطا شدن ایران این فرصت را در اختیار بازیکنان فیلیپین قرار داد تا فاصله امتیازها را کم کنند..

دو دقیقه به پایان ده دقیقه دوم بازی، ایران ۳۵ بر ۲۹ از حریف جلو بود ولی فرار ها و دفاع مناسب فیلیپین باعث شد فاصله امتیازها کمتر شود.

در دقیقه پایانی کوارتر اول فیلیپین با یک پرتاب سه امتیازی، فاصله امتیازی دو تیم را به یک رساند. در پایان کوارتر دوم، ایران ۳۵ بر ۳۴ نیمه اول بازی را به پایان رساند.

ایران در کوارتر سوم با ترکیب اصلی خود بازی را آغاز کرد. حرکت‌های خوب صمد نیکخواه بهرامی و مهدی کامرانی پنج امتیاز برای را در همان ابتدای کوارتر برای ایران به همراه آورد.

دفاع فشرده ایران باعث شد فیلیپین فرصت‌های زیادی را از دست دهد و از بازیکنان ایران با استفاده از این فرصت فاصله امتیازی خود را با این تیم بیشتر کردند.

با گذشت سه دقیقه از کوارتر سوم، تیم میزبان مرتکب پنج خطا شد و همین فرصت را برای بازیکنان ایران فراهم کرد تا به تعداد امتیازهای خود اضافه کنند.

فیلیپین هم با پرتاب‌های سه امتیازی سعی داشت در فاصله امتیازها را کم تر کند، ایران با دفاع نفر به نفر حرکات سریع بازیکنان فیلیپین را مهار کرد و همین باعث شد در حمله بازیکنان ایران امتیازهای بیشتری کسب کنند.

خطای چهارم صمد نیخواه بهرامی در دقیقه پایانی کوارتر سوم، باعث که بچیرویچ او را از بازی بیرون بکشد. در آخرین ثانیه‌های کوارتر سوم، پرتاب سه امتیازی مهدی کامرانی باعث شد نتیجه بازی در پایان ده دقیقه سوم، ۶۲ بر ۵۳ به نفع ایران به پایان برسد.

در کوارتر چهارم، ایران به دلیل اینکه صمد نیکخواه بهرامی مرتکب چهار خطا شده بود، با دو گارد راس بازی را آغاز کرد.

بازی خوب کامرانی و ساهاکیان و حضور حامد حدادی در زیر سبد باعث شد، ایران بازی را به راحتی در کنترل خود داشته باشد.

ایران در کوارتر چهارم با دفاع مناسب اختلاف امتیازش را با میزبان بیشتر کرد، فیلیپین با دفاع نفر به نفر در همه جای زمین سعی داشت جلوی حرکات تیم ایران را بگیرد ولی حرکات کامرانی وصمد نیکخواه بهرامی شرایط را به نفع ایران تغییر داد.

اسلم دانک زیبای حامد حدادی در دقایق پایانی کوارتر چهارم، روحیه تیم ایران را چند برابر کرد. بازیکنان تیم ملی ایران در نهایت با نتیجه ۸۵ بر ۷۱ فیلیپین را شکست دادند و قهرمان آسیا شدند.

[بی‌بی‌سی]

تبلیغات

آگهی‌های تجاری:

ویدیوی تبلیفاتی صرافی عطار:

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها:

Verified by MonsterInsights