تبلیغات

صفحه را انتخاب کنید

تیم مناظره‌ی مدارس ونکوور کانادا برنده‌ی مقام نخست جهان شد

تیم مناظره‌ی مدارس ونکوور کانادا برنده‌ی مقام نخست جهان شد

تیم مناظره‌ی مدارس ونکوور کانادا در رقابت‌های جهانی مناظره‌ی مدارس که امسال در آلمان برگزار می‌شد، برنده‌ی مقام نخست این دوره از رقابت‌ها شد و عنوان قهرمانی جهان را نصیب کانادا کرد.

مناظره کنندگان تیم پنج نفره‌ی ونکوور کانادا را؛ دنا تبیانیان، بهبد نگهبان، جمال دوما، الکساندر بیومانت و آنوک دیلن تشکیل می‌دادند. فرانک چنا، که دارای عنوان مرد شایسته‌ی کانادا نیز هست، مربی‌گری تیم ونکوور را بر عهده داشت. از نظر فردی نیز همه‌ی عضوهای تیم ونکوور در میان ده نفر نخست رقابت کنندگان جای گرفتند.

نکته جالب توجه در تیم پنج‌نفره کانادا، حضور دوتن از نوجوانان ایرانی‌تبار است.  دنا تنبانیان و بهبد نگهبان دانش‌آموزان کلاس یازدهم دبیرستان پورت مودی هستند که در برنامه‌ای به نام آی. بی.«اینترنشنال باکالورییت International Baccalaureate (I.B.)  » درس می‌خوانند.

رقابت‌های مناظره‌ی (یورو- اوپن Euro Open) در میان دبیرستان‌های جهان در هفته‌ی نخست نوامبر در شهر اشتوتگارت آلمان برگزار گردید. این رقابت‌ها به سبک رقابت جهانی مدارس انجام شد. در رقابت‌های مناظره، چندین تیم پیرامون موضوعی مشخص به بحث و مناظره می‌پردازند و هیأت داوران بر مبنای معیارها و مقررات خاصی تیم برنده را بر می‌گزیند.

مناظره‌های رقابتی دارای مکتب‌ها و شیوه‌های گوناگون هستند و سازمان‌ها و نهادهای مختلفی در سراسر جهان دست‌اندرکار این رقابتها هستند. یکی از هدف‌های این رقابتها این است که جوانان را برای تصمیم‌گیری،‌ مدیریت و چاره‌جویی مسئله‌ها و موضوع‌های گوناگون اجتماعی، سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و جز آن خود را آماده کنند.

رقابت‌های مناظره در سطح محلی،‌ ملی و بین‌المللی برگزار می‌شود. در دبیرستان و دانشگاه‌ها، مناظره‌ها با داوری یک یا چند داور انجام می‌شود. هر طرف مناظره سعی می‌کند که ضمن رعایت آیین‌ها و قانون‌های از پیش تعیین شده، بر تیم حریف پیروز شود. هر تیم موظف می‌شود که نقش مدافع یا مخالف موضوع مناظره را بر عهده بگیرد. طرف موافق موضوع با بهره‌گیری از شیوه‌های گوناگون بحث، خطابه، منطق، و استدلال سعی خواهد کرد که موضوع مناظره را به تصویب برساند. طرف مخالف، نیز با استفاده از شیوه‌های خاص تلاش خواهد کرد که استدلال طرف مقابل را نفی کند و از تصویب موضوع جلوگیری نماید.

هر تورنمنت مناظره در یکی از شیوه‌های شناخته برگزار می‌شود و شرکت کنندگان از پیش می‌دانند که در چه سبکی به رقابت خواهند پرداخت. برخی از سبک‌های مناظره عبارتند از سبک پارلمانی، دانشگاه، سیاست‌گزاری، کلاسیک، شبیه‌سازی مجلس قانون‌گزاری، تقلید از محاکمه‌ی قضایی، همایش عمومی و مانند آن.

تیم کانادا و تیم هلند تیم‌هایی بودند که از میان کشورهای شرکت‌کننده، به دور نهایی راه یافته و در آخرین مرحله از این رقابت‌ها، تیم ونکوور – که در این مناظره کانادا را نمایندگی می‌کرد – توانست به مقام قهرمانی مناظره جهانی دست یابد. برخی از کشورهای شرکت کننده در این مناظره جهانی عبارت بودند از آلمان، ترکیه، هلند، کانادا، رومانی، جمهوری چک، اوکراین، اسرائیل.

شهرگان موفقیت تیم مناظره کانادا را به همه کانادایی‌ها به‌ویژه جامعه ایرانی – کانادایی و خانواده‌های محترم تبیانیان و نگهبان تبریک می‌گوید و موفقیت روزافزون این عزیزان و همه تبارهای کانادایی را در عرصه‌ی بین‌المللی آرزومند است.

 

About The Author

تبلیغات

آگهی‌های تجاری:

ویدیوی تبلیفاتی صرافی عطار:

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها:

Verified by MonsterInsights