تبلیغات

صفحه را انتخاب کنید

حداد عادل: شیرینی برکناری رییس دانشگاه آزاد به کامتان تلخ می‌شود

حداد عادل: شیرینی برکناری رییس دانشگاه آزاد به کامتان تلخ می‌شود

غلامعلی حداد عادل، نماینده مجلس و از چهره‌هایی که نزدیک به رهبر ایران قلمداد می‌شود، از برکناری رییس دانشگاه آزاد انتقاد کرده و گفته کسانی که دست به این اقدام زده‌اند از کار خود پشیمان خواهند شد.

130921104912_haddad_224x280_mehr_nocredit

آقای حداد عادل با “شتابزده” خواندن برکناری فرهاد دانشجو از ریاست دانشگاه آزاد گفته این اقدام “که هم اکنون در کام طراحان آن شیرین است، در آینده برای آنان تلخ و پشیمان‌کننده خواهد بود.”

او گفته که مجلس به این موضوع رسیدگی خواهد کرد.

هفته گذشته هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی در یک “جلسه فوق‌العاده” فرهاد دانشجو را از ریاست این دانشگاه برکنار و حمید میرزاده را به عنوان سرپرست این دانشگاه انتخاب کرد.

آقای میرزاده امروز اعلام کرده که در مدیریت خود مستقل عمل خواهد کرد و وابسته به هیچ جریان سیاسی نیست.

ریاست فرهاد دانشجو بر دانشگاه آزاد، که جانشین عبدالله جاسبی می‌شد، جنجال‌برانگیز بود. آقای جاسبی نزدیک به سه دهه ریاست این دانشگاه را در اختیار داشت و برکناری او، به عنوان یک چهره نزدیک به اکبر هاشمی رفسنجانی، بخشی از روند به حاشیه راندن آقای هاشمی رفسنجانی تصور می‌شد.

فرهاد دانشجو برادر کامران دانشجو، وزیر پیشین علوم و معاون اسبق وزیر کشور در دولت محمود احمدی‌نژاد بود.

همچنین خسرو دانشجو، برادر دیگر آقایان فرهاد و کامران دانشجو، که پیشتر ریاست واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد را بر عهده داشت، از مقام خود استعفا داده است. خسرو دانشجو گفته استعفایش به دلیل “گرفتاری‌های شخصی” و پیش از برکناری برادرش انجام گرفته است.

به جز فرهاد دانشجو چند نفر دیگر از روسای دانشگاه‌ها نیز برکنار شده‌اند.

[بی‌بی‌سی]

تبلیغات

آگهی‌های تجاری:

ویدیوی تبلیفاتی صرافی عطار:

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها:

Verified by MonsterInsights