تبلیغات

صفحه را انتخاب کنید

حذف تیم کاتای بانوان ایران به دلیل رعایت حجاب

حذف تیم کاتای بانوان ایران به دلیل رعایت حجاب
0,,17109723_303,00

مرضیه اکبرآبادی

تیم کاتای بانوان را که برنده از تاتامی خارج شده بود، ناجوانمردانه بازنده اعلام کردند!

حذف تیم کاتای بانوان ایران به دلیل رعایت حجاب آنهم از مسابقاتی که تحت عنوان بازیهای “کشورهای اسلامی” برگزار میشود!

 تیم ملی کاتای بانوان ایران به دلیل رعایت حجاب از بازیهای کشورهای اسلامی کنار گذاشته شد! در شرایطی که تیم کاتای مصر نتیجه را ۴ بر ۱ به بانوان ایران واگذار کرده بود, با اعتراض به نحوه پوشش بانوان ایرانی و با همکاری داوران این دوره از رقابتها, ۳۰ دقیقه پس از اینکه بانوان ایرانی به عنوان پیروز میدان از تاتامی خارج شده بودند, نتبجه به نفع تیم مصر تغییر کرد!

0,,17109702_303,00

به گزارش “پایگاه اطلاع رسانی ستارگان کاراته” ، در اتفاقی عجیب و نادر، داوران ۳۰ دقیقه پس از اعلام پیروزی کاتاروهای شایسته کشورمان در مصاف با تیم مصر، رای را برگردانده و تیم بازنده را برنده معرفی کردند!

تیم ملی کاتای بانوان ایران در شرایطی که در مرحله نیمه نهایی مسابقات کاراته سومین دوره بازیهای کشورهای اسلامی مقابل مصر برنده شده بود اما داوران این رقابت‌ تیم ملی ایران را به بهانه پوشش اسلامی بازنده اعلام کردند.

مسابقات کاراته سومین دوره بازی‌های کشورهای اسلامی از ساعت ۹ صبح امروز به وقت محلی با رقابت کاراته‌کاها در بخش کاتای تیمی مردان و زنان آغاز شد.

در این مسابقات که در سالن سری وی جایا پرومون سنتر شهر پالم بانگ برگزار شد، تیم کاتای بانوان ایران متشکل از مهسا افسانه، الناز تقی پور و نجمه قاضی‌زاده در نخستین رقابت خود به مصاف تیم ترکیه رفت و با نتیجه ۵ بر صفر به برتری رسید.

بانوان کاتاروی کشورمان با توجه به عدم حضور تیم عراق روی تاتامی با نتیجه ۵ بر صفر پیروز شدند تا به مرحله نیمه نهایی مسابقات کاتای تیمی مسابقات کاراته بازی‌های کشورهای راه یابند.

شاگردان ارباب در این مرحله با تیم پرقدرت مصر روبه رو شدند که در این رقابت حساس نیز به برتری ۴ بر یک دست یافتند اما پس از گذشت ۳۰ دقیقه رای این پیکار برگشته و تیم ملی ایران بازنده اعلام شد.علت این تصمیم اعتراض مصری ها بود که چرا ایرانی ها بین کلاه و یقه خود از پارچه استفاده کرده بودند. به این ترتیب تیم ایران به دلیل رعایت حجاب، با اعتراض مصری ها از بازیهایی که تحت عنوان بازیهای “کشورهای اسلامی” برگزار میشود حذف شد! و از کسب مدال طلا بازماند.

 کاراته زنان ایران به دلیل “تذکر تهران” نشان طلا را از دست داد

0,,17113056_303,00

حریف شکست‌خورده به پوشش تیم کاتای زنان ایران اعتراض و از حضور این تیم در فینال مسابقات اندونزی جلوگیری کرد. تیم ایران به دلیل “تذکر” تهران با پوششی مغایر با پوشش مورد تأیید فدراسیون جهانی کاراته روی تاتامی رفته بود.

 زنان کاتاروی ایران حضور در مسابقه نهایی سومین دوره بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی در اندونزی را از دست دادند. علت این امر نه شکست ورزشی، بلکه “مشکل حجاب” ورزشکاران بوده است. به گزارش خبرگزاری‌های داخلی، رقیب ایران در مصاف نیمه‌نهایی – مصر – پس از شکست چهار بر صفر از ورزشکاران ایرانی به پوشش زنان ایرانی اعتراض کرده است. این اعتراض در نهایت به تغییر نتیجه منجر شده و تیم ایران به‌عنوان بازنده این دیدار معرفی شده است.

ماجرا از این قرار است که ورزشکاران ایرانی تا پیش از دیدار با مصر از “حجاب” مورد تأیید فدراسیون جهانی کاراته و اتحادیه کاراته آسیا استفاده می‌کردند. به گزارش منابع خبری داخلی، پس از انتشار عکسی از مسابقات روز نخست، مرضیه اکبرآبادی، معاون ورزش بانوان وزارت ورزش، با مسئولان تیم در اندونزی تماس می‌گیرد و در مورد پوشش ورزشکاران “تذکر” می‌دهد.

1186088_205551302949157_2062709343_n

در پی این امر ظاهرا پوشش ورزشکاران تغییر داده می‌شود. مصری‌ها هم اعتراض می‌کنند که چرا ایرانی‌های در مسابقه با آنها بین کلاه و یقه خود از پارچه استفاده کرده بودند. پوشش جدید بر خلاف پوشش مورد تأیید فدراسیون جهانی بوده است.

دبیر کل کمیته ملی المپیک ایران، معتقد است که تماس معاون ورزش بانوان وزارت ورزش عامل حذف کاراته کاها شده است. پایگاه اینترنتی قدس‌آنلاین روز سه‌شنبه (۲۴ سپتامبر/ ۲ مهر) به نقل از بهرام افشارزاده نوشت: «ای کاش به جای اینکه خانم اکبرآبادی با سرپرست تیم تماس می‌گرفت با من یا رئیس فدراسیون کاراته مشورت می‌کرد. متاسفانه به راحتی مدال طلا را از دست دادیم. شاید اگر خانم اکبرآبادی با من تماس می‌گرفت این اتفاقات رخ نمی‌داد.»

 من شماره تیم را نداشتم

مرضیه اکبرآبادی، معاون وزیر ورزش در حوزه بانوان در گفت‌وگو با خبرگزاری‌های ایرنا و تسنیم ضمن تکذیب سخنان مسئولان تیم گفته است: «شماره تلفنی از تیم در اندونزی نداشته‌ام».

 مهسا افسانه، الناز تقی پور و نجمه قاضی‌زاده اعضای تیم کاتای ایران بودند که در نخستین رقابت خود تیم ترکیه را با حساب ۵ بر صفر از پیش رو برداشتند. تیم کاتاروی ایران در ادامه و به دلیل عدم حضور ورزشکاران عراقی روی تاتامی با نتیجه ۵ بر صفر پیروز اعلام شد و به مرحله نیمه‌نهایی راه یافت. این تیم در این مرحله مصر، قهرمان جهان، را با حساب ۴ بر یک پشت سر گذاشت و به فینال رفت؛ نتیجه‌ای که البته باطل شد.

این نخستین بار نیست که پوشش سد راه ورزشکاران ایرانی در رقابت‌های بین‌المللی می‌شود. در یکی از تلخ‌ترین موارد مشابه، دختران فوتبالیست ایران از ادامه رقابت‌های مقدماتی المپیک ۲۰۱۲ لندن بازماندند.

[ستارگان کاراته] و [دویچه وله]

تبلیغات

آگهی‌های تجاری:

ویدیوی تبلیفاتی صرافی عطار:

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها:

Verified by MonsterInsights