تبلیغات

صفحه را انتخاب کنید

حضور گسترده مردم در ونکوور در اعتراض به مرگ جورج فلوید

تبلیغات
photo by DH News

جنبش «زندگی سیاهان مهم‌است» روز به روز فراگیر‌تر می‌شود و در آمریکا و کانادا با حمایت‌ها و پشتیبانی‌های شخصیت‌ها و طیف‌های متفاوت جامعه برخوردار می‌شود.

در ونکوور نیز همچون دیگر شهرهای بزرگ کانادا همراه با تقریباً تمامی ایالت‌های آمریکا علیرغم شرایط بحرانی ویروس کرونا با حضور و گستردگی مردم روبرو شد.

به گزارش شهرگان به نقل از سایت ونکوور دیلی؛ صدها نفر بعد از ظهر دیروز (یکشنبه ۳۱ ماه مه) در محوطه آرت گالری ونکوور گردهم آمدند تا از به قتل رسیدن جورج فلوید به دست پلیس مینیاپولیس (آمریکا) اعتراض کنند.

معترضین که برای جلوگیری از شیوع کروناویرس از ماسک‌ استفاده کرده‌بودند، پلاکاردهایی به همراه داشتند که از جمله آنها می توان به پیام‌هایی مانند «زندگی سیاهان مهم است»، «سکوت برابر با تائید است» «سکوت سفیدها مساوی با خشونت است» و همچنین«من نمی توانم نفس بکشم» که اشاره به آخرین واژه‌های جورج فلوید چند دقیقه قبل از مرگ‌اش بود.

جاکوب کالاندار-پارساد ، برگزارکننده گفت: “زمان آن رسیده که به نژادپرستی بپردازیم … و زندگی خود را با این اعتقاد که نژادپرستی وجود ندارد پایان دهیم.”

در زمان برگزاری مراسم صدای هلی کوپترهایی شنیده می شدند که احتمالاً فعالیت تظاهرکنندگان را از آسمان زیر نظر می‌گرفتند.

در زمان برگزاری مراسم صدای هلی کوپترهایی شنیده می شدند که احتمالاً فعالیت تظاهرکنندگان را از آسمان زیر نظر می گرفتند.

یکی از هموطنان شرکت‌کننده در این مراسم به شهروند گفت: «تظاهرات خوبى در همبستگى با مردم معترض امريكا در ونکوور برگزار شد که تركيب جمعيت شرکت‌کننده نيز از همه نژادها بود. او تاکید داشت که حضور زنان جوان چشمگير بود. جوانان ايرانى تبار نيز در اين تظاهرات شركت داشتند».

نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی:

ویدیویی

بارگذاری...

پادکست شهرگان


آرشیو شهرگان