تبلیغات

صفحه را انتخاب کنید

خواهر زاده مشاور احمدی نژاد سازماندهی کننده اصلی برنامه آب بازی در ایران است

خواهر زاده مشاور احمدی نژاد سازماندهی کننده اصلی برنامه آب بازی در ایران است

برنامه تفریحی "آب بازی" که توسط برخی از جوانان در شبکه اجتماعی "فیس بوک" سازماندهی شد، در فضای ایران جنجال آفرین شد و رنگ و بوی سیاسی به خود گرفت . اکنون مشخص شده است که محسن خیراندیش خواهر زاده مجتبی ثمره هاشمی مشاور ارشد محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری ایران، عامل اصلی سازماندهی این برنامه در فضای مجازی بوده است.

«آب بازی» برنامه‌ای است که در هفته‌های گذشته به صورت دست جمعی در تهران توسط جوان ها اجرا شد.  قرار این برنامه در فیس بوک گذاشته شد. پس از آن شماری از جوانان شهرستانی با راه اندازی صفحاتی در فیس بوک، اقدام به دعوت جوانان شهرستان‌ها برای حضور در برنامه‌ای مشابه برنامه تهران کردند.

این برنامه تفریحی با خشم اصولگرایان مواجه شد به گونه‌ای که برخی نمایندگان اعلام کرده‌اند این مسئله را در مجلس پیگیری خواهند کرد.

هفته گذشته شماری از سازماندهان و شرکت کنندگان در برنامه تفریحی آب بازی در تهران دستگیر شدند.

بخش خبری بیست و سی شبکه دو تلویزیون دولتی ایران، در گزارشی، اقدام به پخش اعترافات برخی از بازداشت شدگان کرد. یکی از افرادی که اعترافات آن‌ها از تلویزیون پخش شد، محسن خیراندیش خواهر زاده مجتبی ثمره هاشمی بود.  او در این برنامه در دو جمله "آب بازی در پارک آب و آتش" تهران را سیاسی خواند.

نهادهای امینی سازماندهی چنین برنامه هایی را نگران کننده خوانده بودند. سایت امنیتی "بولتن نیوز" نیز این برنامه های تفریحی را جنگ نرم و سازماندهی شده از سوی جنبش سبز توصیف کرده بود. حیدر مصلحی وزیر اطلاعات ایران نیز گفته است نیروهای امنیتی موفق به برخورد با گروه های آشوبگر از راه شبکه های اجتماعی شدند.

بنا به گفته یک منبع مطلع به "العربیه.نت" محسن خیراندیش، در اعترافات خود جوانانی را که با او در راه اندازی برنامه آب و آتش هم دست بودند، به پلیس معرفی کرده که منجر به بازداشت آن ها شده است. آرش عطرسایی مدیر صفحه فیس بوک "جنگ تفنگ آب پاش" در شیراز یکی از آنان است .

برخی از ناظران احتمال این که این اقدام ها تصفیه حساب سیاسی با نزدیکان احمدی نژاد و به منظور فشار بر رئیس جمهور ایران در پی اختلاف های اخیر باشد را وارد دانستند.

العربیه
تبلیغات

آگهی‌های تجاری:

ویدیوی تبلیفاتی صرافی عطار:

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها:

Verified by MonsterInsights