تبلیغات

صفحه را انتخاب کنید

رئیس مجلس خبرگان ایران می‌گوید باید تسلیم رهبر شد

رئیس مجلس خبرگان ایران می‌گوید باید تسلیم رهبر شد

 

 محمدرضا مهدوی کنی: رهبری جایگاه ویژه‌ای دارد، حرف آخر را می‌زند و باید تسلیم او شد.

محمدرضا مهدوی کنی، رئیس مجلس خبرگان رهبری و دبیر کل جامعه روحانیت مبارز در سخنانی تاکید کرد که رهبری جایگاه ویژه‌ای دارد، حرف آخر را می‌زند و باید تسلیم او شد.

او که در نشست هیئت رئیسه و روسای مجلس خبرگان رهبری سخن می‌گفت، افزود: در نظامی که آیت‌الله خمینی پیشنهاد داده و مردم نیز به آن رای داده‌اند، مقام رهبری در راس امور است و پس از آن قوای سه‌گانه قرار دارند.

آیت‌الله مهدوی کنی گفت که سه قوه جزو ارکان نظام هستند، اما باید طوری رفتار کنند که اختلافی پیش نیاید و اگر پیش آمد نیز هماهنگی آن با رهبری است.

رئیس مجلس خبرگان رهبری پیشتر در سخنانی گفته بود که «رهبری به معنای این نیست که باید در همه کارها دخالت کرد». او تاکید کرده بود که قوای سه‌گانه باید با هم در تعامل و رابطه باشند و در صورت نداشتن توان در این زمینه، رهبری باید به حل مسائل بین آنها بپردازد

رئیس مجلس خبرگان رهبری با مفاد قانون اساسی اشاره کرد و افزود: این‌طور نیست که رهبری تنهایی بنشیند و تصمیم بگیرد. به گفته او آیت الله خمینی نیز  تنها در موارد بحرانی وارد می‌شد.

محمدرضا مهدوی کنی در حالی به قانون اساسی و اختیارات رهبری در زمان آیت‌الله خمینی اشاره کرده که در نسخه اولیه قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران که در زمان آیت‌الله خمینی در سال ۱۳۵۸ توسط مجلس خبرگان قانون اساسی تصویب شد،  رهبری نقش کمرنگ‌تری در اداره امور کشور داشت.

اما نزدیک به ده سال پس از تصویب نخستین قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تغییرات گسترده‌ای در متن این قانون انجام شد و از جمله اختیارات رهبر در ساختار جمهوری اسلامی ایران افزایش پیدا کرد.

آیت‌الله مهدوی کنی به نقش مجلس خبرگان در تعیین و کشف رهبری و بعد نظارت بر آن اشاره کرد و گفت که به عقیده او نظارت همان تحصین و پاسداری و حفظ جایگاه رهبری است.

[مردمک]

تبلیغات

آگهی‌های تجاری:

ویدیوی تبلیفاتی صرافی عطار:

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها:

Verified by MonsterInsights