استانی بریتیش کلمبیا تازه‌ها رويدادها صفحه اول کانادا گزارش محیط زیست و طبیعت

راهپیمایی اعتراضی تغییر آب و هوایی در ونکوور با شرکت گرتا تونبرگ

حسنت به اتفاق ملاحت جهان گرفت
آری به اتفاق جهان می‌توان گرفت

«حافظ»

گرتا تونبرگ، نوجوان سوئدی فعال تغییر اقلیم، دیروز (جمعه ۲۵ اکتبر) به راهپیمایی اعتراضی ونکوور به شرایط اقلیمی پیوست.

گرتا تونبرگ در سخنرانی‌اش در ونکوور ادامه اعتراضات تغییر آب و هوایی را “امیدوارکننده” خواند.

چندین هزار نفر به خیابان‌های مرکز شهر ونکوور رفتند تا در اعتراض به تغییرات اقلیمی و احترام به فعال نوجوان سوئدی گرتا تونبرگ در کنار و همراه او راهپیمایی کنند.

این راهپیمایی اعتراضی که توسط Sustainabiliteens Vancouver، سازماندهی شده بود، عبور و مرور خودروها در خیابان جورجیا بین خیابان ریچاردز و هورنبی را برای مدتی متوقف کرد.

نزدیک به ۵۰۰۰ نفر شرکت‌کننده قبل از شروع راهپیمایی خیابانی، ابتدا در مقابل نگارخانه هنری ونکوور تجمع کردند.

جمعیت چند هزار نفری اعتراض‌کننده که در حین عبور از خیابان‌ها بر تعداد آن‌ها افزوده می‌شد، بعد از راهپیمایی، به سمت نگارخانه هنری ونکوور برگشتند تا به سخنرانی گرتا تونبرگ درباره «گام‌های مهم بعدی در اعتراضات اقلیمی سراسری کانادا» گوش فرادهند.

گروهی از جوانان کانادایی نیز حضور داشتند که تصمیم خود را برای طرح دعوی علیه دولت فدرال اعلام کردند. آنچه آنها می گویند درباره سهم دولت از “تغییر خطرناک آب و هوا” است.

به‌گفته پلیس ونکوور ۸۰۰۰ نفر در اعتراض به وضعیت جوی با گرتا تونبرگ در مرکز شهر ونکوور راهپیمایی کردند و این حجم از شرکت‌کنندگان در مرکز شهر ونکوور باعث شد تا تاخیرهای اساسی به‌وجود آید.

گرتا تونبرگ فعال نوجوان سوئدی در عرضهٔ تغییر اقلیم خطاب به جمعیت ونکووری مقابل نگارخانه هنری شهر ونکوور گفت: “دیدن این همه شرکت‌کننده در جمعهٔ هر هفته، امیدوارکننده‌ است». «این جنبشی است که میلیون‌ها میلیون نفر از مردم به رهبران جهان می گویند که بر اساس علم عمل کنند و آینده‌ای امن برای ما و همه در کره زمین ایجاد کنند.»

او در ادامه گفت: «به‌اتفاق همدیگر، ما تغییر ایجاد خواهیم کرد.»

ترجمه‌ای آزاد از خبر منتشرشده در سایت Daily Hive

برشی از سخنرانی گرتا تونبرگ را در ویدیو زیر ببینید:

01113 راهپیمایی اعتراضی تغییر آب و هوایی در ونکوور با شرکت گرتا تونبرگ01112 راهپیمایی اعتراضی تغییر آب و هوایی در ونکوور با شرکت گرتا تونبرگ01114 راهپیمایی اعتراضی تغییر آب و هوایی در ونکوور با شرکت گرتا تونبرگ01115 راهپیمایی اعتراضی تغییر آب و هوایی در ونکوور با شرکت گرتا تونبرگ01116 راهپیمایی اعتراضی تغییر آب و هوایی در ونکوور با شرکت گرتا تونبرگ01117 راهپیمایی اعتراضی تغییر آب و هوایی در ونکوور با شرکت گرتا تونبرگ

Related posts

«دنیا ویسی» قربانی ندانم کاری‌ها… یا تجاوز!؟

مصاحبه با استاد شکسته‌نویسی و خوشنویسی ایران یدالله کابلی خوانساری

هادی ابراهیمی رودبارکی

برای بحران یمن هیچ راه حل نظامی وجود ندارد

اردشیر زارعی قنواتی

اظهار نظر