تبلیغات

صفحه را انتخاب کنید

راه کارهایی برای مدیریت بهتر وام مسکن

راه کارهایی برای مدیریت بهتر وام مسکن

امروزه در کانادا، طبق آمار، خرید خانه به طور متوسط بزرگترین سرمایه گذاری است که هر فرد در طول زندگی‌ خود انجام میدهد.
در این راه، چه قصد شما خرید خانه ای‌‌‌ تازه باشد، چه "ری فاینانس" 
 (Refinance) وام فعلیتان، اتخاذ تصمیمی درست میتواند نه تنها باعث هزاران دلار صرفه جویی در سرمایه شما شده، بلکه آسایش آینده شما و خانواده تان را نیز تضمین نماید.
برای رسیدن به این منظور، به کار گیری نکات زیر میتواند هموار کننده راهی‌ باشد که گذر از آن محتاجِ داشتنِ اطلاعات و آگاهی‌ جامع و کامل از شرایط و وضعیت اقتصادی خانوار می‌باشد.

  • از ابتدا مقدار وامی که توانایی پرداخت اقساط ماهیانه آن را دارید مشخص نمایید. متخصصین وام مسکن قادر خواهند بود تا با در نظر گرفتن چند متغیر از جمله درآمد سالانه خانوار، میزان بدهی، میزان پیش پرداخت وام به همراه هزینه هایی جانبی از جمله مالیات سالانه ملک (Property Tax)، مالیـــات نقل و انتقال (Property Transfer Tax) و هزینه‌های قانونی (Legal Fees)‌، حداکثر مقدار وامی را که شما از عهده پرداخت آن برخواهید آمد مشخص کنند.
  • همیشه کمتر از سقف وامی که مجاز به گرفتن آن هستید، درخواست وام نمائید. به سادگی‌ امکان دارد توانایی مالی‌ امروزه شما در آینده دستخوش تغییرات گشته و ثبات فعلی‌ را نداشته باشد. بنابر این چنانچه امروز کمتر از سقف مورد پذیرش وامتان، درخواست وام نمائید، حتا در صورت وقوع حوادث و اتفاقات غیر قابل پیش بینی‌ در آینده، میتوانید مدیریتی درست در جهت نظم بخشیدن به میزان بدهی‌هایتان داشته باشید
  • انتظار افزایش نرخ بهره را در آینده داشته باشید و پیشاپیش اثرات آن بر بازپرداخت وامتان را مورد بررسی قرار دهید. برای بسیاری از مالکین، افزایش تدریجی‌ نرخ بهره میتواند اثرات مستقیمی‌ در پرداخت ماهیانه وام داشته باشد. در نظر بگیرید که هنگام تجدید یک وام ۲۵۰،۰۰۰ دلاری، تنها با بالا رفتن ۲ درصدی نرخ بهره، میزان پرداخت ماهیانه شما تا حدود ۳۰۰ دلار افزایش خواهد یافت. به طور کلی‌ اگر امروز اثرات افزایش نرخ بهره را به صورت دقیق بررسی نمائید، هنگام مواجهه با آن در آینده، دچار مشکل کمتری خواهید شد.
  • با کاهش زمان استهلاک وامتان، بدهی خود را سریع تر پرداخت کنید. فرض کنید مقدار وامتان ۲۵۰،۰۰۰ دلار باشد. انتخاب زمان استهلاک ۲۵ ساله به جای ۳۵ ساله گرچه سبب میشود تا ماهانه حدود ۲۰۰ دلار بیشتر پرداخت کنید؛ اما از طرفی‌ باعث میشود در کلّ زمان وام  به میزان ۹۰،۰۰۰ دلار صرفه جویی کرده باشید. رقمی‌ که کاملا چشمگیر به نظر می‌رسد. همچنین این انتخاب سبب میشود تا شما و خانواده تان ۱۰ سال زودتر از بار این بدهی و مسئولیت مالی بزرگ خلاص شوید. انتخاب شیوه پرداخت سریــــــــــــــــــع (Accelerated Payment Option)، که برابر با یک نوبت پرداخت اضافی در سال می‌باشد، شیوه پرداخت یک جا (Lump sum)، و همچنین افزایش مقدار پرداختی ماهیانه، همگی‌ سبب میشود تا زمان پایان دوره وام مسکن تان زودتر فرا برسد. به خاطر داشته باشید پرداخت حتا یک نوبت اضافه در سال، در وامی با استهلاک ۳۵ سال، باعث میشود که ۶ سال سریعتر کلّ بدهیتان را پرداخت کنید.

در نظر داشته باشید استفاده از کمک و تجربیات مشاورین و متخصصین وام آسانترین و مطمئن‌ترین راه برای مدیریت وام مسکنتان خواهد بود.

تبلیغات

آگهی‌های تجاری:

ویدیوی تبلیفاتی صرافی عطار:

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها:

Verified by MonsterInsights