آشیان / دیدگاه / رمان وارونگی از ری‌را عباسی منتشر شد

رمان وارونگی از ری‌را عباسی منتشر شد

  ” وارونگی ” رمانی از ری‌را عباسی، نویسنده، شاعر و دبیر جشنواره بین المللی شعر صلح،  که به تازگی در پاریس  نشر “ناکجا” منتشر شد.

« ادبیات تبری ست برای شکستنِ اقیانوس ِ یخ زده ی درون ما و… و ادبیات هجومی ست به مرزها… باشد که هجوم بیاوریم  به ادبیات و به صدا در آوریم  سکوتِ درونی واژه ها را»  “فرانتس کافکا”

این رمان در 218 صفحه به صورت الکترونیک و چاپی منتشر شده و در سایت “آمازون”  و در سایت” ناکجا” نیز در دسترس مخاطبان فارسی زبان در سراسر جهان  قرار دارد .

Varoonegi-287x510 رمان وارونگی از ری‌را عباسی منتشر شد

رمان «وارونگی» اثری متفاوت به لحاظ ساختار، فرم، روایت و زبان است. رمانی پاره پاره با زاویه دیدی در گردش… که در برخورد با بحرانِ فرد، منطقِِ به روایت کشیدن اشیا و گفتگوی بین آنها را به تصویر می کشد. نویسنده‌ی اثر معتقد است از آنجا که سکوت و سکون از انسان فراتر می‌رود، همه چیز از منظر روایت تغییر می‌کند و فضای روایت، سیال و دگرگون می‌شود.و این اشیاء پیرامون او هستند که می‌توانند خود روایت‌گر، شاهد و سخنگو باشند تا جایی که شخصیت ها خاموش اند… این رمان زندگی یک روانپزشک زن به نام کتایون را روایت می‌کند که بین دو  دوره ی تاریخی اخیرِ ایران می گذرد. کتایون ، قصد دارد  تمام خاطراتش را از بین ببرد. و در نهایت دگردیسی زن صورت می‌گیرد.

« وارونگی» به نویسندگانی که از رفاهِ نوشتن برخوردار نیستند؛ تقدیم شده است.

برای معرفی و آشنایی با قلم  این نویسنده می توانید  بخشی از این کتاب را  در لینک زیر بخوانید و به دوستانتان معرفی کنید:

https://books.google.fr/books?id=-928CQAAQBAJ&printsec=frontcover&hl=fr&source=gbs_ge_summary_r&cad=0#v=onepage&q&f=false

درباره شهرگان

پیشنهاد خوانش

شعرخوانی شاعران آمریکایی علیه تحریم ایران به فرهاد میثمی تقدیم شد

شماری از شاعران آمریکایی غروب سه‌شنبه دو بهمن (۲۲ ژانویه) در واکنش به تحریم‌های دولت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *