صفحه را انتخاب کنید

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: دو روز پیش با مقام‌های ایرانی دیدار داشتیم

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: دو روز پیش با مقام‌های ایرانی دیدار داشتیم
Victoria
با وجود تکذیب ایران در مورد تماس مستقیم مقام‌های ایرانی و آمریکایی بر سر ماجرای «توطئه ترور» سفیر عربستان، ویکتوریا نولند، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، روز جمعه بار دیگر تاکید کرد که «تماس مستقیم» بین مقام‌های دو کشور وجود داشته و با  ایرانی‌ها دیدار صورت گرفته است.
ویکتوریا نولند، روز پنجشنبه از  «تماس مستقیم» آمریکا و ایران بر سر  ماجرای «توطئه ترور» سفیر سعودی بدون ذکر جزییات خبر داده بود که پس از آن رسانه‌های آمریکایی اعلام کردند سوزان رایس، نماینده آمریکا در سازمان ملل با همتای ایرانی خود محمد خزایی دیدار داشته است.
با وجود این، روابط عمومی دفتر نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل در نیویورک ضمن رد دیدار سوزان رایس با محمد خزاعی، هر گونه مذاکره‌ میان دو کشور را تکذیب و تاکید کرد که «ما از چنین تماسی اطلاع نداریم».
اکنون ویکتوریا نولند، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا بار دیگر بر «تماس مستقیم» دو کشور تاکید کرده و گفته است مقا‌م‌های ایالات متحده و ایران  ملاقات حضوری داشته‌اند.
ویکتوریا نولند گفت: «من بار دیگر تایید می‌کنم که ما با ایرانی‌ها دیدار داشتیم. دو روز پیش بود. آنها خیلی خوب می‌دانند و هر تلاشی برای انکار آن، بیانگر این است که چه اندازه آنها در این گونه امور صداقت دارند.»
ایالات متحده، روز سه‌شنبه ایران را متهم کرد که دو شهروندش به نام‌های منصور ارباب سیار و  غلام شکوری قصد داشته‌اند از طریق به خدمت گرفتن قاچاقچیان مکزیکی، عادل الجبیر سفیر عربستان در  واشینگتن را ترور کنند. ادعایی که به شدت از سوی  تهران رد شد.
ویکتوریا نولند در ادامه کنفراس خبری خود گفت: «هدف ما این بود که کاملا روشن کنیم که ما کلیت این رفتار را، نقض قانون آمریکا، نقض قوانین بین‌المللی و ناپذیرفتنی می‌دانیم و می‌خواهیم که آنها پاسخگو باشند.»
ویکتوریا نولند با این حال، مشخص نکرد در این دیدار کدامیک از مقام‌های ایرانی و آمریکایی حضور داشته‌اند.
[رادیو فردا]

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

>> به سوی واپسین نوشته‌ها

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها:

مطالب شهرگان را مشترک شوید

برای دریافت تازه‌ترین مطاالب و به‌روزرسانی‌های مطالب شهرگان، به لیست پستی ما بپیوندید.

اشتراک شما با موفقیت انجام شد