صفحه را انتخاب کنید

سوء استفاده از دختران کوهنورد ایرانی

سوء استفاده از دختران کوهنورد ایرانی

Banovan e javan

ماجرا از آنجا آغاز شد که تورهای غیرمجاز و غیرقانونی اقدام به اعزام کوهنوردان جوان به کشورهای خارجی برای صعود به قله کردند که این صعودها همراه با سوء استفاده از بانوان جوان بوده است.
بر اساس اخبار دریافتی برخی تورهای غیرمجاز و غیرقانونی صعود به قله اقدام به اعزام کوهنوردان جوان به کشورهای خارجی کرده و در این بین از بانوان جوان سوء استفاده می کنند.
بر اساس رول معمول، هر ساله عده ای زیادی از بانوان کوهنورد کشورمان به قله های داخلی و خارجی صعود می کنند که همه این صعودها با مجوز رسمی از سوی مسئولین فدراسیون کوهنوردی انجام می شود، اما طی روزهای اخیر نایب رئیس بانوان فدارسیون کوهنوردی با مراجعه چند دختر جوان در محل کارش از رویدادی ناگوار مطلع شد.
ماجرا از آنجا آغاز شد که تورهای غیرمجاز و غیرقانونی اقدام به اعزام کوهنوردان جوان به کشورهای خارجی برای صعود به قله کردند که این صعودها همراه با سوء استفاده از بانوان جوان بوده است.
مواردی که تاکنون به فدراسیون کوهنوردی در مورد سواستفاده از دختران جوان گزارش شده است سه مورد می باشند که دو مورد آن مربوط به صعود های برون مرزی و یکی مربوط به صعودهای داخلی است.
در موارد خارجی کوهنوردان جوان در دام این تورها اسیر شدند و پس از حضور در هتل متوجه شده اند که تنها زن این گروه کوهنوردی هستند.
در یکی از موارد دختر جوان از همراهی کوهنوردان خودداری می کند و در هتل می ماند ولی باز هم از نقشه های شوم هم تیمی های خود در امان نمی ماند و در مورد دوم نیز دختر جوان به همراه سایر کوهنوردان ایرانی اقدام به صعود می کند که مورد مشابه تکرار می شود.
خانواده این کوهنوردان جوان برای احقاق حق به فدراسیون مراجعه کردند و مسئولین مربوطه نیز اعلام کردند وکیل فدراسیون این موضوع پیگیری می کند ولی کوهنوردان حاضر به شکایت نیستند و از سوی پسران متعرض تهدید شده اند.
نایب رئیس بانوان فدراسیون کوهنوردی در همین زمینه اعلام کرده که ما همواره به خانواده ها هشدار داده ایم پیش از هر اعزام و صعود به محل فدراسیون مراجعه کرده و با بهره گیری از مشاوران این فدراسیون از قانونی بودن آنها مطلع شوند اما خانواده های این دختران که اکنون به فدراسیون مراجعه کرده اند پیش از سفر فرزندان خود به همراه این تورها به فدراسیون مراجعه نکردند و از قانونی بودن این تورها و مشاوره های این مقام مسئول استفاده نکردند.
این دام های شیطانی به نوع های مختلف بر سر راه جوانان قرار دارد و این مسئله فقط به بانوان کوهنورد معطوف نمی شود و ممکن است این افراد با شکل های مختلف بر سر راه سایر ورزشکاران و دختران جوان ظاهر شوند ولی آنچه می تواند از تکرار این موارد جلوگیری کند توجه بیشتر خانواده ها است.
این اتفاق بیش از آنکه یک مسئله ورزشی باشد یک مسئله اجتماعی است و باید توجه داشت که خانواده های قربانیان به تجدد گرایی و آزادی زنان در هر شرایطی اعتقاد داشتند و اگر با دقت بیشتری به این مسئله توجه می کردند هیچ گاه با چنین مشکلی روبه رو نمی شدند.
[خبرگزاری دانشجو]

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

>> به سوی واپسین نوشته‌ها

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها:

مطالب شهرگان را مشترک شوید

برای دریافت تازه‌ترین مطاالب و به‌روزرسانی‌های مطالب شهرگان، به لیست پستی ما بپیوندید.

اشتراک شما با موفقیت انجام شد