صفحه را انتخاب کنید

«شهروندانی از ایران و پاکستان عامل کشتار روز گذشته بودند»

«شهروندانی از ایران و پاکستان عامل کشتار روز گذشته بودند»

قدیر شاهین – هرات 

 

مقام ها در ولایت نیمروز می گویند که حملات زنجیره ای روز سه شنبه ۱۴ اگست در این ولایت از سوی ایران و پاکستان سازمان دهی شده بود.
موسی رسولی قوماندان امنیه ولایت نیمروز به خبر گزاری بخدی گفت:” افراد انتحار کننده شهروندان ایران، پاکستان و عرب بوده اند.”

Afghan2

رسولی از دادن جزییات بیشتر در این مورد خود داری کرد اما گفت که برای مسوولان مشخص شده است که شهروندان کشورهای یاد شده در میان انتحارگران بوده است.
حملات انتحاری روز سه شنبه چهارده اگست در ولایت نیمروز، بیش از ۳۱ کشته و نزدیک به  ۱۲۰ زخمی برجای گذاشت.
نیروهای آیساف شماری از این زخمی ها را با هواپیما به شفاخانه مرکز ولایت هلمند منتقل کرده و گفته می شود که وضعیت ۱۹ تن از زخمی ها وخیم است.
مسئولان در شفاخانه مرکز ولایت نیمروز می گویند قربانیان این رویداد بیشتر افراد غیر نظامی هستند که در میان آنان ۸ طفل  و ۳ زن نیز شامل هستند.
در یک حمله مشابه دیگر در ولایت قندوز شام روز سه شنبه بیش از ۱۰ تن کشته و ۳۰ نفر دیگر زخمی شدند.
فرمانده پولیس ولایت نیمروز افزود که ۱۱ فرد انتحاری در یک برنامه سازماندهی شده قصد داشتند بخش های از این ولایت را مورد حملات تروریستی قرار دهند.
او تاکید کرد که چند ساعت قبل از این حملات، قوماندان گروه انتحاری با یک تن دیگر، از سوی ماموران امنیتی به قتل رسیده و دیگر افراد انتحار کننده با عجله در میان مردم پخش شدند.
براساس آمار ارایه شده از سوی مسئولان امنیتی ولایت نیمروز از مجموع ۹ انتحاری، ۳ تن کشته، ۳ تن بازداشت، اما  ۳ تن دیگر آنان موفق شدند مواد انفجاری همراه شان را در مناطق مختلف شهر زرنج منفجر کنند.

تا کنون هدف دقیق و مشخص این تروریستان مشخص نیست اما گمان می رود آنان (انتحاری) برای بر هم زدن نظم شهر و جلوگیری از تجلیل از سالگرد استقلال افغانستان، وارد شهر زرنج شده باشد.

قوماندانی امنیه ولایت نیمروز کشته شدن یک افسر و ۴ سرباز پولیس و زخمی شدن ۱۰ تن دیگر را تایید کرده است.  حملات زنجیره ای تروریستی برای مردم افغانستان نا آشنا نیست.
پیشتر در چنین رویدادی در ولایت کابل نزدیک به ۱۰۰ تن کشته و زخمی شدند.
حمله بر وزارت خانه ها در کابل و تاسیسات نظامی پی آر تی در ولایت هرات از جمله رویداد های خونین چند ماه اخیر به شمار می رود.
خبرگزاری بخدی

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

>> به سوی واپسین نوشته‌ها

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها:

مطالب شهرگان را مشترک شوید

برای دریافت تازه‌ترین مطاالب و به‌روزرسانی‌های مطالب شهرگان، به لیست پستی ما بپیوندید.

اشتراک شما با موفقیت انجام شد