آشیان / رويدادها / ایران / طرح حذف ارز مسافرتی، ابلاغ نشده اجرا شد

طرح حذف ارز مسافرتی، ابلاغ نشده اجرا شد

ArzMosaferati طرح حذف ارز مسافرتی، ابلاغ نشده اجرا شد
خبرگزاری ایسنا گزارش داد که طرح حذف ارز مسافرتی مسافران سفرهای خارجی بدون ابلاغ شدن، در برحی از بانک‌ها از روز پنج شنبه اجرا شد.

خبرگزاری ایسنا گزارش داد که طرح حذف ارز مسافرتی مسافران سفرهای خارجی بدون ابلاغ شدن، در برحی از بانک‌ها از روز پنج شنبه اجرا شد.

به گزارش ایسنا، بانک‌های اجرا کننده این طرح در پاسخ به سئوالات مراجعه کنندگان گفته‌اند «هرچند هنوز این بخشنامه ابلاغ نشده اما چون طی روزهای آینده ابلاغ خواهد شد آن‌ها دیگر این کار را انجام نخواهند داد.»

روز چهارشنبه محمود بهمنی، رئیس کل بانک مرکزی ایران، با طرح حذف ارز مسافرتی به جز سفرهای زیارتی را که از سوی نمایندگان مجلس مطرح شده بود، موافقت کرد و گفت که این موضوع را به تصویب خواهد رساند.

یک مقام بانکی نیز در این رابطه به ایسنا گفته است: «اعلام رئیس کل به نوعی مفهوم ابلاغ دارد.»

این مقام بانکی، که نامش فاش نشده است، در مقام دفاع از اجرای بدون ابلاغ حذف ارز مسافرتی افزود: «اگر مثلا این موضوع را شب گذشته اعلام کرده‌ باشند و قرار باشد که تا ابلاغ چند روزی طول بکشد حجم تقاضا‌ها در این مراکز افزایش پیدا خواهد کرد.»

بانک مرکزی ایران ابتدای سال جاری سهمیه ارز مسافرتی اختصاص یافته به مسافران سفرهای خارجی را برای کشورهای نزدیک را از دو هزار دلار در سال به ۴۰۰ دلار و برای کشورهای دور به هزار دلار در سال کاهش داده بود.

[ایسنا]

درباره شهرگان

پیشنهاد خوانش

گرافیتی‌های «مسعود کاظمی؛ زندانی آزادی بیان» در تهران

گرافیتی‌هایی از مسعود کاظمی، روزنامه‌نگارِ زندانی به جرم اندیشه، که برای مصادیق آزادی بیان در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *