صفحه را انتخاب کنید

غذاهای مفید برای رژیم غذایی گیاهی

غذاهای مفید برای رژیم غذایی گیاهی

Spinachپیروی کردن از یک رژیم غذایی گیاهی سالم بدن انسان را در مسیر قوی و مناسب بودن قرار می‌دهد. اما چگونه می‌توانید با رژیم غذایی خود را تقویت کنید؟ بهترین راه این است که هر روز از مواد مغذی در رژیم خود قرار دهید. موادی که در زیر معرفی کرده ایم بسیار برای عادت غذایی گیاهی بسیار مناسب اند.


بذرک:
بذرک تخم‌های ریز و کوچکی است که ماده ی غذایی بسیار غنی است. این ماده مملو از امگا ۳ ، ویتامین و چربی‌های سالم است. بذرک را می‌شود آرام آرام به مراحل پخت غذا اضافه کرد. مخلوط بذرک با آب جایگزینی اساسی برای تخم مرغ در پخت غذا‌ها است. مفید ترین نوع استفاده از بذرک حالت کوبیده ی آن است. و همیشه آن را در فیریزر نگه داری کنید چون این ماده از مواد فاسد شدنی است.


افزودن بعضی خزه‌های دریایی:
اسپیرولینا نوعی خزه دریایی است که در بسته بندی کوچک قرار دارد. اسپیرولینا نوعی مکمل غذایی است و ریز و کوچک است. آن یک منبع عالی برای هضم پروتئین است و حاوی ویتامین، بتا کاروتن و آمینه اسید‌ها است. آن را می‌توانید به صورت کپسول و پودر نیز تهیه کنید و آن را به آب میوه اضافه کنید.


سبزی‌ها:
سبزیجات برگ تیره از قبیل اسفناج ، کلاردس، آروگولا و کلم پیچ منابعی مهم اند که سرشار از کلسیم برای نیرومند کردن استخوان‌ها هستند. سبزی‌های پر برگ ویتامین‌های زیادی دارند و همچنین لذیذ ، مغذی و متنوع هستند. شما می‌توانید این سبزیجات را به صورت خام در سالاد و یا سرخ کرده و فیریز شده برای استفاده در سوپ مصرف کنید.


استفاده از آجیل‌ها:
خوراک‌هایی آماده کنید که در آن‌ها آجیل به کار رفته باشد چون آن‌ها برای قلب چربی‌ها و پروتئین‌های سالم دارند. گردو‌ها دارای منابع عظیمی از امگا ۳ هستند و بادام‌ها نیز حاوی کلسیم، ویتامین E و منیزیم اند. آجیل‌ها را در خوراک‌ها به صورت خام یا بو داده استفاده می‌کنند. بو دادن آجیل سریع و آسان است، برای تکمیل غذا زمانی که به صورت دانه روی نان قرار می‌گیرند بسیار مفید است.
اضافه کردن این مواد به عادت غذایی گیاهی آسان است و باعث لذیذ شدن غذا می‌شود و همچنین در فراهم کردن سلامتی و قدرت بسیار مؤثر است.
[ سیمرغ]

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

>> به سوی واپسین نوشته‌ها

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها:

مطالب شهرگان را مشترک شوید

برای دریافت تازه‌ترین مطاالب و به‌روزرسانی‌های مطالب شهرگان، به لیست پستی ما بپیوندید.

اشتراک شما با موفقیت انجام شد