تبلیغات

صفحه را انتخاب کنید

فاجعه خودکشی یک نوجوان در کوکویتلام

فاجعه خودکشی یک نوجوان در کوکویتلام

شهرگان: مطالعات اخیر نشان می‌‌دهد که در سطح کشور از هر ۵ کودک یا نوجوان یک نفر گزارش داده که قربانی قلدر‌ها شده است.

سه‌شنبه هفته گذشته یک دختر نوجوان پانزده ساله به نام «امندا تاد» پس از آن که به مدت چند سال مورد سوء استفاده و زورگویی قرار گرفت، خودکشی‌ کرد. خبر این خودکشی‌ با توجه به پخش ویدیوی این دختر گریان که در ماه سپتامبر آن را در یوتیوپ گذاشته و در آن از آنچه بر او رفته است پرده بر می‌‌دارد، در دو هفته گذشته موضوع بحث رسانه‌های چاپی و رادیو‌ها و تلویزیون‌ها بوده است. دیدن ویدیوی غم نامه این نوجوان در یوو تیوپ اگر چه بسیار دردناک است، اما چشمان ما را به آنچه در پیرامون مان می‌‌گذرد، می‌‌گشاید و به ویژه برای والدین نوجوانان آموزنده است. در این ویدیو امندا آشکار می‌‌کند که چگونه آزار و شکنجه مداوم او را به اضطراب و افسردگی سوق داده و موجب شده است تا به مواد مخدر و الکل روی آورد، تسکین موقتی که از علاج درد جانکاهش بسیار به دور بود. او توضیح می‌‌دهد که چگونه از سنّ دوازده سالگی به اینترنت روی آورده، و به علت غفلتی کودکانه عکس سینه‌های او در شبکه قرار گرفته وهمین موجب حق السکوت‌ها و سوء استفاده‌های بعدی شده است. از سوء استفاده جنسی‌، تا آزار و تحقیر در مدرسه و کتک خوردن از دختر‌های دیگر. حتی پس از اولین خودکشی‌ و زنده ماندن، بعضی‌ هم مدرسه‌ای‌های او این خودکشی‌ ناموفق را هم اسباب تحقیر‌اش کرده بودند. گویی که در تمام این مدت پدر و مادر، معلمان، و مدیران مدارس امندا کوچولو، در خواب غفلت بوده‌اند.

دانی مورین، عضو پارلمان فدرال از حزب ان دی پی، که خود در دبیرستان از قلدری اذیت شده است، طرحی برای یک تلاش ملی‌ برای مبارزه با قلدری به پارلمان ارائه داده است. او می‌‌گوید: «امروزه با قلدری اینترنتی، با وجود شبکه‌های اجتماعی، مشکل به نقطه حساسی رسیده است. این مساله‌ای در سطح ملی‌ است و متاسفانه با گذشت زمان در حال افزایش است».

طرح ان دی پی‌ خواستار تشکیل یک کمیته مجلس فدرال برای ایجاد یک استراتژی ملی‌ جلوگیری از قلدری است که اثرات و میزان اشاعه این پدیده را بر رسی‌ کرده و راه‌های جلوگیری از آن را شناسایی کند. او می‌‌گوید تا زمانی‌ که این طرح مسیر خود را به پیماید می‌‌توان اقدامات ساده‌ای برای کمک به قربانیان و جلوگیری از قلدری بیشتر به عمل آورد. او اصرار می‌‌کند جوانانی که با قلدری مواجه‌اند این موضوع را با پدر و مادر، دوستان، و هر کسی‌ که مورد اعتماد آنهاست در میان بگذارند. همچنین از والدین می‌‌خواهد در تماس بیشتری با فرزندان خود باشند.

منبع: کانادین پرس

تبلیغات

آگهی‌های تجاری:

ویدیوی تبلیفاتی صرافی عطار:

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها:

Verified by MonsterInsights