صفحه را انتخاب کنید

فیلم «پیش اجرایی برای مراسم اعدام» ساخته بهمن طاوسی، در بخش رقابت اصلی‌ جشنواره معتبر “هات داکس”

فیلم «پیش اجرایی برای مراسم اعدام» ساخته بهمن طاوسی، در بخش رقابت اصلی‌ جشنواره معتبر “هات داکس”

فیلم نیمه مستند ـ نیمه داستانی «پیش اجرایی برای مراسم اعدام» ساخته بهمن طاوسی، در بخش رقابت اصلی‌ جشنواره معتبر “هات داکس” پذیرفته شده‌است. این فیلم در بخش رقابت اصلی جشنواره‌ی جهانی فیلم‌های مستند در ماه جاری به روی اکران سینماهای تورنتو می رود.

بهمن طاوسی می‌گوید این فیلم پیش اجرایی است از عکسی از جهانگیر رزمی، با نام «جوخه آتش در ایران» و گونه‌ای بیان بازسازی عکس صحنه تیرباران زندانیان سیاسی کُرد.

1901503_595746373850873_1847890671_n

فیلم بهمن طاوسی پیش از این نیز در جشنواره های جهانی دیگری از جمله «جشنواره ی جهانی مستند مونترال» و «فستیوال بین‌المللی تبعید»  و «فستیوال فیلم کبک» در کشورهای کانادا، سوئد، بولیوی و شیلی نیز شرکت کرده است.

حضور فیلم «پیش اجرایی برای مراسم اعدام» در مهم‌ترین جشنواره‌ی جهانی فیلم هات داکس HOT DOCS پشتوانه‌ای است برای جامعه‌ی هنری ایرانیان  خارج از کشور و نیز هموطنان داخل کشور که موفقیت‌های پاره‌ی دیگرش، بی‌گمان شادمانشان می‌سازد.

این فیلم تفسیر و برداشتی است از عکس جهانگیر رزمی از اعدام بازداشت‌شدگان سیاسی کرد که در سال ۱۹۸۰ برنده‌ی جایزه پولیتزر شد. عکاس این عکس در گفت و گویی اختصاصی با شهروند بی‌سی و شهرگان آنلاین از نزدیک به سه دهه پنهان کردن هویت خویش می‌گوید.

397518_595723673853143_758620908_n

به مناسبت موفقیت این فیلم و اکران عمومی آن در ماه‌های آینده در ونکوور، با بهمن طاوسی کارگردان این فیلم گفت و گویی انجام داده‌ایم که در اینجا می‌خوانید.

Website | + posts

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی:

ویدیویی

بارگذاری...

فرم اشتراک ایمیلی

آرشیو شهرگان

مطالب شهرگان را مشترک شوید

برای دریافت تازه‌ترین مطاالب و به‌روزرسانی‌های مطالب شهرگان، به لیست پستی ما بپیوندید.

اشتراک شما با موفقیت انجام شد

Pin It on Pinterest

Share This