آشیان / رويدادها / قدردانی‌ از یک معلم مدرسه

قدردانی‌ از یک معلم مدرسه

 

7455957.bin_ قدردانی‌ از یک معلم مدرسه

شهرگان: یک معلم مدرسه به دلیل کمک‌های شخصی‌ خودجوش‌اش به کودکان نیازمند در طول سال گذشته، که موجب موجی از گشاده دستی‌‌ها از سو‌ی‌ اهالی شهر شد، به خاطر تعهد استثنائی‌اش به کودکان جایزه گرفت.

کری گلسون، معلم کلاس ۳-۲ در مدرسه ابتدائی سیمور واقع در بخش شرقی‌ ونکوور به وسیله جامعه خدمات حمایتی والدین به عنوان نامزد جایزه بیل مک فارلند، که روز جمعه به او اعطا می‌‌شود، برگزیده شد. گلسون گفت خوشحال است از این که او اولین معلمی است که جایزه‌ای را دریافت می‌‌کند که معمولاً به خدمات برجسته در زمینه کارهای اجتماعی تعلق می‌‌گیرد.   

فرانسیس گرانبرگ، مدد کار اجتماعی با سابقه و مدرس برنامه خدمات اجتماعی کارگران در کالج لنگرا و اولین برنده این جایزه در سال ۱۹۹۸، که خود گلسون را برای جایزه پیشنهاد کرده است، می‌‌گوید: «او رهبری شجاع و فردی است که با صحبت بر علیه سیستم‌هایی‌ که کودکان و خانواده‌های آنان را سرکوب می‌‌کند، مخاطرات شغلی‌ برای خود را تقبل کرده است. او به مبارزه‌ای سخت برای سوژه‌ای تراژیک که با سبد‌های غذای کریسمس سالی‌ یک بار برای خانواده‌های نیازمند حل نمی‌شود، صدایی تازه بخشیده است.»

گلسون پاییز گذشته نامه سرگشاده‌ای به ساکنان ونکوور نوشت. او در این نامه ضمن برشمردن نیاز‌های کودکان کلاس خود برای اقلامی ابتدائی مانند؛ جوراب، کفش، و غذا چنین نوشت: «می‌‌توانم به این کودکان درس بدهم. به آنان عشق بورزم. صدای آنان باشم. لباس برایشان تهیه کنم. اتاقم را از کتاب‌های خوب انباشته کنم. قسمتی‌ از نهار خود را به آنان بدهم. کمک جمع آوری کنم. داوطلب پیدا کنم. می‌‌توانم هر روز با آنان باشم و بتوانند روی من حساب کنند. می‌‌توانم ارتباط بر قرار کنم. می‌ توانم همکاری محلی به وجود بیا‌ورم. می‌‌توانم با خانواده‌ها ارتباط ایجاد کنم. می‌‌توانم شاهد باشم که دیگرانی نیز پیرامون من به همین کار اشتغال دارند. اما تا زمانی‌ که ندانم شما هم دارید کمک می‌کنید، این همه کافی‌ نخواهد بود.»  

گرانبرگ به هنگام کاندیدا کردن گلسون نوشت: «او باور دارد که یک شخص می‌‌تواند جهانی‌ را تغییر دهد. او در مدت ۱۶ سال گذشته در این راه کوشیده است، و تا زمانی‌ که راه حلی برای فقر کودکان پیدا نشده از پای نخواهد نشست.»

منبع: ونکوور سان

درباره شهروند بی‌سی

پیشنهاد خوانش

پنج شعر از زبیده حسینی زبیده حسینی

زبیده حسینی متولد اول دی ماه ۱۳۶۲ متولد و ساکن  نوشهر آثار منتشر شده: مجموعه …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *