تبلیغات

صفحه را انتخاب کنید

قضیه هولناک اجساد کودکان بدون چشم و کلیه در اطراف تهران

قضیه هولناک اجساد کودکان بدون چشم و کلیه در اطراف تهران
تبلیغات
در بسیاری از موارد کودکان ناپدید می‌شوند و اعضای بدن آنها قاچاق می‌شود و بعد از مدت‌ها جسد برخی از آنها در بیابان‌ها بدون کلیه و چشم رها شده است.

درب یک ماشین حمل گوشت در اتوبان مدرس باز شد كه حدود ۵۰ کودک هراسان در آن بود! این موضوع را یک شاهد عینی با شماره پلاک که از این کامیون برمیدارد به ۱۱۰ ارجاع میدهد و برای پیگیری خبرش را عینا نقل میکند،  اما با بی تفاوتی مسئولان نسبت به این موضوع مواجه می شود.  پاس‌کاری مسئولان و بی تفاوتی، تنها حاصل پیگیری این اتفاق است. گويي که هر روز چنین اتفاقی در پایتخت در حال وقوع است.

برخورد پلیس ۱۱۰ قابل تامل است. شخص پشت خط در واكنش به طرح موضوع قاچاق كودكان كار می گوید: « خب چیه؟ الان چی می خوای شما؟»

اورژانس اجتماعی می گوید از طریق شماره پلاک نمی توانند کاری انجام دهند و در کل از طریق بهزیستی این موضوع را به هیچ طریق نمی‌شود پیگیری کرد!

فاطمه دانشور عضو شورای شهر تهران روز شنبه ۱۰ تیر در گفتگو با فارس به خرید و فروش باند بزرگ کودکان در تهران اشاره کرد و گفت:‌ در بسیاری از موارد کودکان ناپدید می‌شوند و اعضای بدن آنها قاچاق می‌شود و بعد از مدت‌ها جسد برخی از آنها در بیابان‌ها بدون کلیه و چشم رها شده است.

فاطمه دانشور در پاسخ به این پرسش که خبری مبنی بر کامیون حمل کودکان کار در بزرگراه مدرس دیده شده است، گفت: در این خصوص بنده چیزی نشنیده‌ام و نمی‌دانم قضیه چیست.

وی به اجاره دادن کودکان اشاره کرد و گفت: خانواده‌ها کودکان خود را برای کار اجاره می‌دهند و شاید هفته‌ها بچه‌هایشان را نبینند آنها نگران هم نمی‌شوند و معتقدند که بالاخره باز می‌گردند.

دانشور با بیان اینکه بارها در خصوص فروش کودکان هشدار داده بودیم، گفت: در محلات پرخطر مانند هرندی کودکانی گم می‌شوند که والدین آنها حتی شکایت هم نمی‌کنند.

دانشور با تأکید بر این موضوع که این افراد زندگی‌های خاصی دارند،‌گفت: والدین این کودکان نسبت به نبود بچه‌ها بی‌تفاوت هستند.

وی توضیح داد بعضی مادران وقتی برای تولد فرزندانشان به بیمارستان‌ها مراجعه می‌کنند شناسنامه را به نام خودشان هم نمی‌گیرند و یک نام دیگر اعلام می‌کنند و این کودکان نام پدر ندارند مشخصات مادرشان هم درست نیست.

[ایران‌خبر]

 

نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی:

ویدیویی

بارگذاری...

پادکست شهرگان


آرشیو شهرگان