تازه‌ترین‌ها
آشیان / رويدادها / ایران / كارتن‌خواب گرامی دست مریزاد!

كارتن‌خواب گرامی دست مریزاد!

Cartoon-khab2-150x150 كارتن‌خواب گرامی دست مریزاد!اشاره:  چند روز پیش خبری تکان دهنده در رسانه ها پخش شد: کودکی 2-3 ساله نیمه جان از یک سطل زباله توسط یک کارتن خواب پیدا شد و به بیمارستان رسانده شد و طبق آخرین اطلاعات این کودک بهبود یافته و …

كارتن‌خواب گرامی سلام. تو كاری كردی كارستان. سرمای هوای تهران دیروز و پریروز بدجوری استخوان‌سوز بود و تو این سرما را بیشتر از هركسی می‌دانی كه چه بود و چیست.
تو – كارتن‌خواب گرامی – و كودك دو ساله‌ای كه در آن سطل زباله پیدا كردی، سطر‌های امروز این نوشته مرا پر می‌كنید. دیروز بود یا پریروز كه تو كارتن زندگی‌ات را به بغل گرفته بودی و توی شهر راه افتاده بودی كه روزت را سر كنی.
ما تو را نمی‌بینیم. دیروز و پریروز هم تو را ندیدیم. اما تو علی كوچك قصه ما را دیدی.
مثل ما كه سال‌ها قبل علی‌كوچولو را از قاب تلویزیون می‌دیدیم و فكر می‌كردیم و فكر می‌كنیم تمام علی‌كوچولو‌های شهرمان، مادری مهربان دارند. این تو بودی كه دیروز بود یا پریروز كودكی دو ساله را در میان زباله‌ها دیدی.
كودك در سرمای استخوان‌سوز تهران یخ‌زده بود. مرده بود. تو او را دیدی. ترسیدی و رفتی. فرار كردی. اما برگشتی. دست‌هایت را هو كردی و پسرك را برداشتی.
وای كه چه دلی داری تو. دوان دوان فرار كردی. نمی‌دانم من بودم یا یكی مثل من كه تو را دیدیم، وقتی كه كودكی در دست داشتی و می‌دویدی.
اما تو یك كارتن‌خواب شریف بودی. ما فكر می‌كردیم تو او را برداری و برای خودت نگه‌داری. ما فكر می‌كردیم تو او را همانجا میان آن سرما و آن تعفن رها كنی. اما تو كودك دو ساله را به بیمارستان بردی.
حالا هر كجا هستی خوش باش. امیدوارم امروز گیر ماموران شهرداری نیفتی. امیدوارم دیگر هیچ كودكی را میان سرما و تعفن نبینی.
كارتن ‌خواب گرامی خیالت راحت باشد، علی ‌كوچولو حالش خوب است. حالا همه خبرنگارها به سراغ او می‌روند.
شاید من هم امروز به عیادت او رفتم. شاید بعضی از مسوولان هم امروز با علی‌كوچولوی قصه ما و تو عكس یادگاری گرفتند. اما حیف كه كسی سراغی از تو ندارد.
كاشكی وقتی آن كودك گرفتار را نجات دادی، می‌ماندی. كاش نگهت می‌داشتند تا خبرنگارها بیایند و از تو هم فیلم و عكس بگیرند و همگان بدانند كه كارتن‌خواب‌ها هم می‌توانند گرامی و خوب باشند.

كارتن ‌خواب گرامی خدا حفظت كند. دست مریزاد.

Cartoun-khaab كارتن‌خواب گرامی دست مریزاد!

[وبلاگ برزین]

 

 

درباره شهرگان

پیشنهاد خوانش

شعرخوانی شاعران آمریکایی علیه تحریم ایران به فرهاد میثمی تقدیم شد

شماری از شاعران آمریکایی غروب سه‌شنبه دو بهمن (۲۲ ژانویه) در واکنش به تحریم‌های دولت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *