صفحه را انتخاب کنید

لباس شخصی چماقدار، بدهکار بزرگ بانکی است

لباس شخصی چماقدار، بدهکار بزرگ بانکی است

افشاگری درباره یک مفسد اقتصادی

سایت اینترنتی بازتاب با انتشار اسنادی به افشای هویت یکی از رانت خواران اقتصادی پرداخت.

این فرد، سید حسن میرکاظمی، معروف به حسن رعیت است که بر اساس گزارش بازتاب از بدهکاران بزرگ بانکی است.

wzyr

اما آنچه که در خبر وبسایت «بازتاب» مورد اشاره مستقیم قرار نگرفته آن است که میرکاظمی، جزو نیروهای لباس شخصی است که در تظاهرات پس از انتخابات سال ۸۸ با اسلحه به تعقیب مردم می‌پرداخت.

در خبر «بازتاب»، میرکاظمی از افراد حلقه «محمود کریمی»، یکی از مداحان جنجالی تهران معرفی شده است.

در این گزارش آمده است که «در بسیاری عرصه‌ها از حرکتهای خیابانی تا ارزی و بانکی و… دست دارد و با گردن کلفتی به فعالیت خود ادامه می‌دهد.»

این فرد تنها به بانک کوچکی مثل بانک کشاورزی، ده‌ها میلیارد تومان بدهی دارد و بنابر گزارش بدهی‌های معوقه این بانک، فقط یک شرکت وی، به بانک کشاورزی ۲۲ میلیارد تومان بدهی معوقه داشته که ارزش این بدهی‌ها با افزایش قیمت دلار، دست کم سه برابر شده است.

سید حسن میرکاظمی، معروف به حسن رعیت،   مدیر عامل کارخانه دنیای فلز، پارسیان فلز البرز، لوح فشرده پارس و … است.

از سید حسن رعیت تا سه سال قبل به عنوان بزرگ‌ترین بدهکار بانک کشاورزی نام برده می‌شد؛ به طوری که بدهی ایشان به بانک کشاورزی، بیش از ۱۷۵ میلیارد تومان تخمین زده شده است، و حتی با توجه به به سررسید مطالبات و عدم اقدام سید حسن میرکاظمی جهت تسویه بدهی و بی توجهی به اخطارهای مکرر بانک کشاورزی، اقدام به درخواست دو فقره اجراییه از دفتر اسناد رسمی ۲۹۲ تهران (دفتر خانه تنظیم کننده سند رهنی) کرده که پس از پیگیری‌های فراوان، اجراییه‌ها در مهرماه سال ۸۶ صادر و پرونده های اجرایی کلاسه ۱۵۰۵۸ و ۱۵۰۷۹ در اداره سوم اجرای اسناد رسمی تشکیل شد.

ولی با حکم شعبه ۲۵ دیوان عدالت اداری مبنی بر دستور موقت توقف عملیات اجرایی مواجه شد و در ادامه، بانک کشاورزی با تنظیم لایحه ای به تاریخ ۱۴/۲/۸۸ مبنی بر عدم صلاحیت دیوان برای ورود به این پرونده و رد دلایل سید حسن میرکاظمی درخواست رد شکایت نامبرده را کرده است.

snd 0

بازتاب در ادامه نوشته است: سید حسن میرکاظمی در سالهای گذشته، با ارتباط گیری با برخی از سخنرانان و مداحان به دعوت از آن‌ها برای برگزاری مراسم در مسجد الهادی می‌پرداخت. با نصب تابلوهای گوناگون در میادین تهران و بعضاً اجاره بیلبوردهای اتوبانی با هزینه های گزاف و تبلیغات وسیع اینترنتی، تبلیغ هیئت مذکور انجام و تهیه و توزیع وسیع فیلم مراسم هیئت مذکور که دقایقی از آن اختصاص به پخش تصاویر گریه شخص سید حسن میرکاظمی و برادرش است، انجام می‌شد. برخی این موارد را زمینه ساز جلوگیری از برخورد دستگاه قضایی با وی می‌دانند.

در ادامه این گزارش آمده است: اما ایشان امروز هم در آشفته بازار ارز بیکار ننشسته، بلکه به فعالیت شدید ارزی در بازار تهران و خیابان آرژانتین می‌پردازد. وی به همراه دوستان  خود (ابوالفضل – ر، مسعود – ر و محمد – ی) که اتفاقا این‌ها هم از اطرافیان مداح چیذرنشین هستند، با ایجاد حلقه‌هایی به عنوان یکی از بزرگ‌ترین چهره‌های آشفته بازار دلار هستند.

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

>> به سوی واپسین نوشته‌ها

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها:

مطالب شهرگان را مشترک شوید

برای دریافت تازه‌ترین مطاالب و به‌روزرسانی‌های مطالب شهرگان، به لیست پستی ما بپیوندید.

اشتراک شما با موفقیت انجام شد