ایران رويدادها صفحه اول گزيده‌ها

مادر، همسر، و دیگر هیچ!

درباره ی این حادثه هیچ نمی گویم الا این که: روحانیان حاکم بر این سرزمین بلازده، یک جوان را بخاطر یک اعتراض ساده، به زندان و تبعید حکم می دهند و همزمان خودشان بخاطر یک اعتراض ساده به رژیم شاه پول‌ها و فرصت‌های این سرزمین نفرین شده را یا تباه می کنند یا به نفع خود بلوکه می کنند.
017307408_40300-900x506 مادر، همسر، و دیگر هیچ!
دیروز – چهار شنبه بیست و ششم آذر – رفتم شوشتر، و از آنجا رفتم گتوند. اما نمی دانم چرا درهمان شوشتر چشمم برای لحظه ای روی تابلوی “مسجد سلیمان” قفل شد. و درهمان یک لحظه ی کوتاه خود را در مسجد سلیمان دیدم. با رنج ها و شایستگی هایش. واین که بسیاری از ” اولین ها ” به مسجد سلیمان تعلق دارد و امروز اما به تحمل دردی عمیق زانو زده است. سفر به مسجد سلیمان را برای کمی بعد هماهنگ کرده بودم اما آن نگاه حسرتناک به تابلوی مسجد سلیمان با من بود تا این که به اهواز بازگشتم.

در اهواز خبردار شدم مادر و همسر امیر رضا (پیمان) عارفی – زندانی سیاسی تبعید شده به مسجد سلیمان – در راه بازگشت از ملاقاتِ وی بضرب یک حادثه ی جاده ای جان داده اند.

درباره ی این حادثه هیچ نمی گویم الا این که: روحانیان حاکم بر این سرزمین بلازده، یک جوان را بخاطر یک اعتراض ساده، به زندان و تبعید حکم می دهند و همزمان خودشان بخاطر یک اعتراض ساده به رژیم شاه پول‌ها و فرصت‌های این سرزمین نفرین شده را یا تباه می کنند یا به نفع خود بلوکه می کنند. مادران و همسران این روحانیان در خانه های امن و نرم و گرم، در آرامش‌اند و مادران و همسران زندانیان بی دلیل ما، آواره‌ی هراس و درد و در بدری.

می گویم: این چرخ، یک روز از حرکت بازخواهد ایستاد جنابان. چرخی که بر محور نادرستی بگردد، یک روز از مدار خود بیرون می زند. و آن روز، زیاد دور نیست.

بیست وهفتم آذر نود و دو – اهواز

[وبلاگ محمد نوری]

Please follow and like us:
cool_twitter مادر، همسر، و دیگر هیچ!
icon_Visit_us_en_US مادر، همسر، و دیگر هیچ!
en_US_Follow مادر، همسر، و دیگر هیچ!
en_US_Tweet مادر، همسر، و دیگر هیچ!
cool_telegram مادر، همسر، و دیگر هیچ!
telegram_message مادر، همسر، و دیگر هیچ!
telegram مادر، همسر، و دیگر هیچ!
cool_linkedin مادر، همسر، و دیگر هیچ!
icon_en_US مادر، همسر، و دیگر هیچ!
en_US_share مادر، همسر، و دیگر هیچ!
cool_instagram مادر، همسر، و دیگر هیچ!
cool_fbmessenger مادر، همسر، و دیگر هیچ!
cool_subscribe مادر، همسر، و دیگر هیچ!

Related posts

سعید مرتضوی به ۷۰ ضربه شلاق محکوم شد

شهرگان

انتقاد هانیه توسلی از چرخش ناگهانی کارگردان فتنه ساز

شهرگان

به سال ۲۰۱۷: به کانادای ۱۵۰ ساله خوش آمده‌اید

سید مصطفی رضیئی

اظهار نظر

close

در صورت رضایت از سایت، لطفاً به معرفی بیشتر آن بپردازید!