تبلیغات

صفحه را انتخاب کنید

محمود عباس درخواست عضویت فلسطین در سازمان ملل را ارائه کرد

محمود عباس درخواست عضویت فلسطین در سازمان ملل را ارائه کرد
 
محمود عباس، رهبر تشکیلات فلسطینی، روز جمعه درخواست رسمی برای عضویت کامل دولت مستقل فلسطینی در سازمان ملل  را به بان گی مون، دبیرکل  این سازمان، ارائه کرد. این درخواست توسط شورای امنیت سازمان ملل متحد مورد بررسی قرار می‌گیرد.
فرهان حق، سخنگوی سازمان ملل متحد، روز جمعه گفت، محمود عباس نامه در خواست عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل متحد را به بان گی مون ارائه کرد.
محمود عباس سپس با حضور درمجمع عمومی سازمان ملل به سخنرانی پرداخت. وی به هنگام حضور در جایگاه سخنرانی به شدت مورد تشویق نمایندگان کشورهای مختلف حاضر در نشست قرار گرفت.
در همین حال، سخنگوی دولت اسرائیل از اقدام محمود عباس «ابراز تاسف» کرده است.
به گزارش خبرگزاری رویترز، اقدام محمود عباس برای درخواست عضویت دولت فلسطینی در سازمان ملل به دنبال ۲۰ سال مذاکرات بی‌نتیجه صلح انجام می‌شود.  این در حالی است که زنگ خطر در خصوص گسترش شهرک‌سازی اسرائیل  درسرزمینی‌هایی که فلسطینیان متعلق به خود می دادند، به صدا در آمده است.
طبق این گزارش با  توجه به نتایج قیام‌ها در خاورمیانه و آنچه که به «بهار عربی» معروف شده،  و کاهش نفوذ آمریکا در منطقه تغییراتی در خصوص مواضع کشورهای خاورمیانه در قبال اسرائیل شکل گرفته است که اسرائیل را به سمت انزوای بیشتر در این منطقه سوق می‌دهد.
محمود عباس شامگاه پنجشنبه به خبرنگاران گفته بود: «این مساله مخفی نیست که دولت آمریکا هر آنچه که از دستش بر می‌آمده برای جلوگیری از  مراجعه ما به (سازمان ملل متحد) انجام داده است.»
محمود عباس اضافه کرده بود: «ما بدون هیچ تردیدی خواهیم رفت و به رغم هرفشاری ادامه خواهیم داد. به خاطر این که ما خواهان حقمان هستیم، به خاطر این که ما استقلال‌مان را می‌خواهیم.»
بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل که در نشست مجمع عمومی حضور دارد، پیشتر گفته بود فقط مذاکرات رو در رو می تواند به تشکیل دولت فلسطینی منجر شود.
باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا نیز روز چهارشنبه از بی‌نتیجه بودن مذاکرات بین فلسطینی‌ها و اسرائیل انتقاد کرد، ولی باین حال تصریح کرد، این مساله راه میان‌بری ندارد.
باراک اوباما گفته بود، فقط مذاکرات اسرائیل و فلسطینی می‌تواند به صلح منجر شود نه مراجعه به سازمان ملل. «من متقاعد شده‌ام که برای پایان دادن به این درگیری دهها ساله، راه میان‌بری وجود ندارد.»
در حالی که  کرانه باختری رود اردن فلطسینی‌ها با خوشحالی و همچنین نگرانی مساله در خواست برای تشکیل دولت مستقل فلسطین را پیگیری می‌کنند، در نوار غزه که در کنترل جنبش حماس است، فضا کاملا متفاوت است.
اسماعیل هنیه، رهبر حماس که موجودیت اسرائیل را به رسمیت نمی‌شناسد، گفته است: فلسطینی‌ها نباید تشکیل دولت را گدایی کنند.
اسماعیل هنیه همچنین گفته است: بدون به رسمیت شناخته شدن حق بازگشت به مرزهای پیش از جنگ ۱۹۴۸،  «آنچه هم اکنون در سازمان ملل متحد درحال وقوع است به عزت مردم فلسطین لطمه وارد می‌کند.»
تبلیغات

آگهی‌های تجاری:

ویدیوی تبلیفاتی صرافی عطار:

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها:

Verified by MonsterInsights