صفحه را انتخاب کنید

مصر علیه خبرگزارى فارس شکایت می کند

مصر علیه خبرگزارى فارس شکایت می کند
به گفته خبرگزارى رسمى جمهورى اسلامى ایران
دفتر مُرسی علیه “فارس” به اتهام نشر مصاحبه دروغین اقدام قانونی می کند
Khabar gozari sepah

خبرنگار خبرگزاری دولتی ایران “ایرنا” از قاهره گزارش داد دفتر رئیس جمهور منتخب مصر قصد دارد علیه خبرگزاری “فارس” نزدیک به سپاه پاسداران ایران به دلیل درج “مصاحبه ساختگی” با او اقدام قانونى کند. خبرگزاری “ایرنا” به خبر درج شده در وبگاه خبرگزاری رسمى “الشرق الاوسط” مصر استناد کرده است. سخن سخنگوی محمد مُرسی در این مورد آن گونه که الشرق الاوسط منتشر کرده، چنین است: “این گفت و گو،ساختگی و بطور کامل بی پایه و اساس مى باشد.” خبرگزاری “فارس” دوشنبه گذشته گفت و گویی را همراه با یک فایل صوتی درج کرده که مدعی است با محمد مرسی رئیس جمهورى مصر ساعاتی پیش از اعلام پیروزی او در انتخابات ریاست جمهوری این کشور انجام داده است. ساعاتی پس از درج این گفت و گو که بازتاب گسترده ای در رسانه های جهان داشت، خبرگزاری “ایرنا” آن را تکذیب کرد. این گفت و گو همچنین با واکنش تندی از سوی محافل سیاسی در قاهره روبرو شد که اصولا انجام مصاحبه را از پایه و اساس “دروغ” دانستند. کارشناسان تاکید کرده اند که این فایل صوتی “ساختگی” است و صدای فرد مصاحبه شونده صدای رئیس جمهورى منتخب مصر نیست. از سویی فرید السید سخنگوی رسانه ای ستاد محمد مرسی، مصاحبه او با خبرگزاری فارس را از پایه و اساس رد کرده و گفته است: “من به عنوان سخنگوی رسانه ای ستاد محمد مرسی در قاهره تاکید می کنم که او با هیچ رسانه ایرانی پیش از اعلام پیروزیش گفت و گو نکرده اما درباره مصاحبه هایش پس از اعلام پیروزیش در انتخابات خبری ندارم چرا که او در پی تشکیل تیم رسانه ای جدید برای ریاست جمهوری است.”

سابقه خبرهاى مشابه

خبرگزاری “فارس” یک هفته پیش از آن نیز خبری را در خصوص مانور نظامی قریب الوقوع مشترک روسیه، تهران، پکن و دمشق در خاک سوریه منتشر کرده بود که وزارت دفاع روسیه و همچنین مشاور سیاسی بشار اسد، آن را تکذیب کردند.
پس از آن بود که “ایرنا” در گزارشی با عنوان “گاف های ادامه دار سایت فارس” با متهم کردن فارس به “در معرض خطر قرار دادن امنیت ملی ایران” نوشت: “متاسفانه سایت خبری فارس بدون در نظر گرفتن اصول حرفه ای و رسالت رسانه ها در انتشار اخبار صحیح و به دور از تحریف،در مقاطع زمانی مختلف به انتشار اخباری مبادرت کرده که فضای سالم رسانه ای داخلی را تحت تاثیر قرار داده است.”
قبل از آن نیز خبرگزاری فارس گفت و گویی با محمد البرادعی فعال سیاسی مصری و مدیر کل پیشین آژانس بین المللی انرژی اتمی منتشر کرده بود که آقای البرادعی نیز هرگونه گفت و گویى با این خبرگزاری را تکذیب کرد.
ایرنا روز چهارشنبه ۷ تیر، ۲۷-۶-۲۰۱۲ نوشت: برخی رسانه های وابسته به جریان اقتدارگرا، موج سنگینی از تبلیغات مسموم علیه خبرگزاری رسمی کشور(ایرنا)، را به دلیل افشای غیر واقعی بودن گفت و گوی محمد مرسی با سایت خبری فارس، آغاز کرده اند.

[العربیه]

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

>> به سوی واپسین نوشته‌ها

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها:

مطالب شهرگان را مشترک شوید

برای دریافت تازه‌ترین مطاالب و به‌روزرسانی‌های مطالب شهرگان، به لیست پستی ما بپیوندید.

اشتراک شما با موفقیت انجام شد