صفحه را انتخاب کنید

ملل متحد: افزایش کشتار هدفمند غیر نظامیان در افغانستان

ملل متحد: افزایش کشتار هدفمند غیر نظامیان در افغانستان

سازمان ملل متحد در یک گزارش تازه گفته که آمار تلفات غیرنظامیان در افغانستان در شش ماه اول سال جاری میلادی در مقایسه با مدت مشابه سال ۲۰۱۱، پانزده درصد کاهش را نشان می دهد.

با این حال، سازمان ملل متحد ابراز نگرانی کرده که کشتار هدفمند غیرنظامیان از سوی شورشیان مسلح در افغانستان، افزایش چشمگیری داشته است.

این سازمان بار دیگر از همه گروه‌های درگیر در افغانستان خواسته که به کشتار غیرنظامیان پایان دهند.

آماری که سازمان ملل متحد از کشته شدن غیرنظامیان در افغانستان، در شش ماه اول سال ۲۰۱۲ منتشر کرده، تکان‌دهنده است.

براساس این آمار، ۳۰۹۹ غیرنظامی در این مدت قربانی خشونتهای افغانستان شده اند که از این جمله، ۱۱۴۵ نفر آن کشته و متباقی زخمی شده اند.

گزارش سازمان ملل متحد می رساند که هشتاد درصد این کشتار از سوی شورشیان انجام شده، ۱۰ درصد آن به نیروهای افغان و خارجی نسبت داده شده و مسئول کشتار ۱۰ درصد دیگر از این تلفات، مشخص نشده است.

Afghan01

حمله به غیرنظامیان

گروه طالبان در واکنش به نشر این گزارش گفته اند که آمار کشته شدن غیرنظامیان در حملات نیروهای خارجی و افغان، به مراتب بیشتر از تلفات ناشی از حملات این گروه است.

با این حال، سازمان ملل متحد گفته که شورشیان در سال جاری، غیرنظامیان را به شکل هدفمند مورد حمله قرار داده اند و موارد این گونه حملات، به تناسب شش ماه اول سال گذشته، پنجاه و سه درصد بالا رفته است.

یکی از این حملات، در تفریحگاه قرغه در نزدیکی شهر کابل صورت گرفت که افراد مسلح، غیرنظامیانی را که برای تفریح به این محل رفته بودند، به رگبار بستند.

در این حمله که سرکوب مهاجمان از سوی نیروهای امنیتی چندین ساعت وقت گرفت، دست کم هجده غیرنظامی کشته شدند.

علاوه بر تلفات انسانی خشونت‌های افغانستان، سازمان ملل متحد گفته که از آغاز سال جاری تا حالا، نزدیک به بیست هزار نفر به دلیل نا امنی و خشونت های مسلحانه از خانه های خود فرار کرده اند.

این افراد، عمدتا به مناطق نسبتا امن کوچ کرده و نهادهای امدادرسان می گویند، بسیاری از این بیجا‌شدگان به سرپناه و مواد غذایی نیاز دارند.

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

>> به سوی واپسین نوشته‌ها

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها:

مطالب شهرگان را مشترک شوید

برای دریافت تازه‌ترین مطاالب و به‌روزرسانی‌های مطالب شهرگان، به لیست پستی ما بپیوندید.

اشتراک شما با موفقیت انجام شد