تبلیغات

صفحه را انتخاب کنید

مهدی مصطفوی کاشانی با داستان «تلنگر» نفر اول جایزه ادبی صادق هدایت شد

مهدی مصطفوی کاشانی با داستان «تلنگر» نفر اول جایزه ادبی صادق هدایت شد

برگزیدگان جایزه صادق هدایت معرفی شدند

Tandis hedayat

جایزه ادبی صادق هدایت که هر سال با سالروز تولد صادق هدایت نویسنده بزرگ ایران اعلام می‌شود، برگزیدگان نهایی خود را اعلام کرد. امسال نیز مراسم اهدای جایزه صادق هدایت نتوانست مجوز دریافت کند و اهالی قلم نتوانسته‌اند در زادروز این نویسنده نامدار ایرانی گردهم آیند و در مرگ این مؤلف بزرگ، از آثارش یاد و تجلیل به‌عمل آورند.

جهانگیر هدایت، برادرزاده صادق هدایت و برگزارکننده این جایزه، برگزیدگان نهایی جایزه ادبی صادق هدایت را به شرح زیر معرفی کرد:

نفر اول و برنده تندیس صادق هدایت:

مهدی مصطفوی کاشانی با داستان «تلنگر»

Mehdi-Kashani-small

مهدی مصطفوی کاشانی – داستان‌نویس ساکن ونکوور

سه نفر دوم بدون ترتیب:

آرش دبستانی با داستان «شِیکِر»

بهاره ارشدریاحی با داستان «لیوان یک‌بار مصرف نیمه‌پر»

حسین یونسی با داستان «خانه‌ها»

جهانگیر هدایت در گفت و گو با ایسنا در باره نحوه اهدای جوایز به برندگان گفت: نفر اول ساکن ونکوور کاناداست که امروز (دوشنبه ۱۷ فوریه) پدر و مادرش با مراجعه به دفتر من تندیس او را دریافت کردند.

مادر مهدی مصطفوی کاشانی به نیابت از فرزندش که در ونکوور کانادا زندگی می‌کند، تندیس صادق هدایت را از دست جهانگیر هدایت دریافت می‌کند.

سه نفر دوم نیز شخصا آمدند و لوح افتخارشان را دریافت کردند. علاوه بر این‌ها از چهار نفر دیگر هم که به مرحله نهایی راه پیدا کرده بودند، با اهدای قاب و مدال هدایت تقدیر شد.

این چهار نفر که شایسته تقدیر بوده‌اند، عبارتند از:

خلیل نیک‌پور، نویسنده داستان «سگ»

امیر یغمایی، نویسنده داستان «S.D»

وحید باقری، نویسنده داستان «سگ‌های شینگ»

اسماعیل زرعی، نویسنده داستان «آینه‌های شکسته»

به گزارش ایسنا، جهانگیر هدایت پیش‌تر از برگزار نشدن مراسم پایانی جایزه ادبی صادق هدایت که قرار بود در روز تولد این نویسنده (۲۸ بهمن‌ماه) برپا شود، خبر داده و گفته بود، مکانی برای برپایی جایزه در اختیار آن‌ها قرار داده نشده است.

مهدی مصطفوی کاشانی نوشتن در مطبوعات را از نوزده سالگی در ایران شروع کرد. او سابقه همکاری با روزنامه شرق و نشریه‌های سینمایی، به طور خاص مجلات فیلم و فیلم نگار، را دارد. از او دو کار ترجمه، «دیوید لینچ» (انتشارات آوند دانش) و «فیلمنامه ۲۱ گرم» (انتشارات نشر نی) نیز به چاپ رسیده است. مهدی کاشانی طی هشت سال اخیر در ونکوور زندگی کرده و در حال حاضر مشغول آماده کردن مجموعه داستان‌هایش برای انتشار در ایران است.

تعدادی از آثار مهدی مصطفوی کاشانی در سایت شهرگان منتشر شده‌است. و نقدی نیز توسط همکارمان آزاده دواچی بر روی کتاب «لیلا و داستان‌های دیگر» او نوشته شده و منتشر شده‌است.

برای دوست  و هم‌شهری نویسنده‌مان مهدی مصطفوی کاشانی آرزوی موفقیت بیشتر در حوزه فرهنگی و دیگر عرصه‌های زندگی داریم.

تبلیغات

آگهی‌های تجاری:

ویدیوی تبلیفاتی صرافی عطار:

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها:

Verified by MonsterInsights