تبلیغات

صفحه را انتخاب کنید

ناراحتی کشورهای غربی از مواضع فرانسه در مذاکرات ژنو

ناراحتی کشورهای غربی از مواضع فرانسه در مذاکرات ژنو

رادیو فرانسه: ناراحتی کشورهای غربی از مواضع فرانسه در مذاکرات ژنو

تهران – شبکه اینترنتی رادیو فرانسه فارسی در گزارشی اعلام کرد، در سومین روز مذاکرات ژنو، دیپلمات های شرکت کننده در این مذاکرات تلاش می کنند تا موانع موجود برای رسیدن به توافق درباره اتمی ایران را از میان بردارند و از مواضع فرانسه انتقاد کردند.

 به گزارش ایرنا، شبکه اینترنتی رادیو فرانسه فارسی شنبه شب در گزارشی به نقل از خبرگزاری فرانسه نوشت: پافشاری فرانسه برای درخواست تعهدات جدی تر از سوی ایران در پاره ای از موارد، بگونه روشنی باعث انتقاد مذاکره کنندگان غربی شده است.

تارنمای رادیو فرانسه فارسی افزود: در همین حال ایران اعلام کرده که در صورت عدم دستیابی به چنین توافقی تا آخرین ساعات روز شنبه، این مذاکرات فردا یکشنبه ادامه نخواهد یافت.
یک دیپلمات غربی به خبرنگاران گفته است که آمریکا، اتحادیه اروپا و ایران طی چندین ماه بر روی پیشنهادات ایران کار کرده اند، اما ˈلوران فابیوسˈ، وزیر امور خارجه فرانسه، تلاش می کند که در آخرین لحظه نقشی در این مذاکرات بازی کند.
تارنمای رادیو فرانسه فارسی توضیح داد: لوران فابیوس، بعد از گفت وگو با همتای ایرانی خود، ˈمحمدجواد ظریفˈ، تکرار کرده است که مسایل مهمی از جمله مسأله راکتورآب سنگین اراک، ذخایر اورانیوم غنی شده و غنی سازی اورانیوم ایران، تا کنون حل ناشده باقی مانده است.
تارنمای رادیو فرانسه فارسی نوشت: ˈکارل بیلدˈ، وزیر امور خارجه سوئد، در واکنش به مسایل مطرح شده از سوی فرانسه نیز گفته است که به نظر می رسد گفت وگوها در ژنو، نه با ایران بلکه در میان کشورهای غربی در جریان است.
تارنمای رادیو فرانسه فارسی افزود: یک نماینده هیأت فرانسوی در ژنو نیز در واکنشی گفته است که پاریس نمی خواهد با حصول یک توافق نیم بند، ناکامی مذاکرات ٢٠٠٣ تکرار گردد.
وی که نامش فاش نشد، اضافه کرد: در حالیکه انتظار می رود مذاکرات کنونی در ژنو تا آخرین ساعات روز شنبه ادامه پیدا کند، یک مقام بلندپایه تل آویو گفته است که هرگونه توافق میان کشورهای غربی و ایران را کاملاً رد کرده و خود را متعهد به رعایت آن نمی داند.
تارنمای رادیو فرانسه فارسی افزود: این مقام اسراییلی همچنین گفته است که توافق بدون کمترین چشم پوشی از سوی ایران در برنامه اتمی این کشور، یک معامله تاریخی به سود تهران و معامله بدی برای غرب تلقی می کند.

تبلیغات

آگهی‌های تجاری:

ویدیوی تبلیفاتی صرافی عطار:

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها:

Verified by MonsterInsights