صفحه را انتخاب کنید

نسرین ستوده در پی اعتصاب غذا به بهداری زندان اوین منتقل شد

نسرین ستوده در پی اعتصاب غذا به بهداری زندان اوین منتقل شد

نسرین ستوده، فعال حقوق بشر و وکیل دادگستری که در زندان اوین است، در پی اعتصاب غذایی که از هفته پیش شروع کرده، با وخامت حال روبرو شده و به بهداری زندان اوین منتقل شده است.5073874421 5d684ee2f9 z

به گزارش روز چهارشنبه سوم آبان ماه وبسایت کلمه، نسرین ستوده از هفته پیش دست به اعتصاب غذای اعتراضی زده بود و دو روز است که به بهداری منتقل شده است.

رضا خندان، همسر خانم ستوده در گفت وگو با رادیو فردا از وضعیت همسرش گفت: «متاسفانه وضعیت خوبی ندارد. ما یکشنبه پس از پنج روز اعتصاب دیدیمش که خیلی ضعیف شده بود ما خیلی نگرانش هستیم. الان دو سال و نیم زندان هست و انرژی زیادی از دست داده است.»

آقای خندان همچنین گفت نسرین ستوده برای اعتراض به فشارهایی که به خانواده‌اش وارد می‌شود، به ویژه پس از ممنوع‌الخروج کردن دخترشان، این بار دست به اعتصاب غذا زده است.

وی گفت: «مدتی است که این فشارها (بر ما) بیشتر شده و تمرکز آن را بر روی بچه‌های ما گذاشتند. دخترم را ممنوع الخروج کردند و شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تماس گرفتند در رابطه با آن ممنوع‌الخروجی ما را شفاها احضار کردند، که همسرم از این هم خبر دار شد.»

همسر خانم ستوده همچنین به سایت کلمه گفت: «من خیلی اصرار کردم که از اعتصابغذا صرف نظر کند اما می‌گفت من هیچ کاری اینجا از دستم بر نمی‌آید و آخرین راه اعتراض برای من همین اعتصاب غذا است. شما تصور کنید یک وکیل لایحه دفاعیه  خودش را که دادسرا خواسته محاکمه کند، ناچار شده روی یک دستمال کاغذی بنویسد و آن را هم ازش گرفته‌اند به عنوان یک کار غیرقانونی و از آن تاریخ ملاقات حضوری بچه‌ها را قطع کردند.»

رضا خندان گفته است: «از طرفی ملاقات های حضوری ما هم بیش از سه ماه است که توسط دادستانی قطع شده، ملاقات‌های کابینی ما را هم به روزهای چهارشنبه تبعید کردند که مانند بقیه روزهای یکشنبه نباشیم تا اینگونه بتوانند ما را منزوی کرده و تحت کنترل داشته باشند. از سوی دیگر دختر من روزهای چهارشنبه ۴ ساعت درس ریاضی دارد که منطقا نمی‌تواند هر هفته غیبت کند و از اول مهرماه فقط یک بار توانسته به دیدن مادرش بیاید. »

رضا خندان، همسر نسرین ستوده، ۲۲ تیرماه در گفت‌وگویی با رادیوفردا اظهار کرد که دهم تیرماه از ممنوع‌الخروج بودن خود و دخترش آگاه شده است.

18

نسرین ستوده از ۱۳ شهریور ۱۳۸۹ در زندان به سر می‌برد. او به اتهام «تبلیغ علیه نظام و اقدام علیه امنیت ملی» به شش سال حبس تعزیری و ۱۰ سال محرومیت از وکالت محکوم شده است.

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

>> به سوی واپسین نوشته‌ها

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها:

مطالب شهرگان را مشترک شوید

برای دریافت تازه‌ترین مطاالب و به‌روزرسانی‌های مطالب شهرگان، به لیست پستی ما بپیوندید.

اشتراک شما با موفقیت انجام شد